Україна зберегла свою незалежність від імперської Росії, позбувшись Віктора Януковича і його близького оточення, які перманентно здавали національні інтереси країни й готові були здати остаточно, та ствердила свій європейський вектор розвитку. Кремль не полишив намагань повернути Україну в лоно своєї імперії, захопивши невдовзі після подій на Майдані Крим і окупувавши частину території Донбасу. Утім на оборону цінностей, які відстоював Майдан, постали воїни, що тримають нині небо на Сході України.
Революція Гідності відкрила вікно можливостей для якнайважливіших змін в Україні – процесу декомунізації, розвитку громадянського суспільства, що потужно заявило про себе на Майдані у вигляді численних громадських ініціатив і волонтерського руху на розбудову війська і захист держави, подальших процесів трансформації посттоталітарного суспільства в демократичне.
в червні 1914 р. центром світової уваги стало боснійське місто Сараєво. На той час Боснія була частиною Австро-угорщини, проте сербська частина населення виступала за приєднання до сусідньої Сербії. 28.06.1914 член сербо-хорватської націоналістичної групи Гаврило Принцип убив намісника австрійського престолу ерцгерцога Франца Фердинанда та його дружину. Сараєвське вбивство стало формальним приводом для оголошення війни. 23.07.1914 АУ пред'явила С ультиматум і почала готуватися до війни. В Цей конфлікт одразу були втягнуті Н та Р, пов'язані з ними певними союзницькими договорами. АУ підтримувала Н, а Р розраховувала на підтримку Ф та ВБ. ОТЖЕ, від самого початку було зрозуміло, що війна, якщо розпочнеться , не обмежиться сербсько-австрійським фронтом. впродовж 3 тижнів після вбивства ніхто не усвідомлював того, що розпочнеться війна. В Берліні були переконані:якщо Р виступить на стороні С, вона все одно програє, але не були впевнені чи воюватиме ВБ.
АУ-- Австро-угорщина
ВБ-- Велика Британія
Ф- Франція
Р- росія
С- сербія
Н - німеччина