а) Війна: Війна - це збройний конфлікт між двома або більше супротивниками, який відбувається на політичному, територіальному або ідеологічному рівнях. Війна зазвичай супроводжується насильством, ворожнечею та стратегічними діями з метою досягнення певних цілей.
б) Літопис: Літопис - це історичний документ або запис, який зафіксовує події, що відбуваються у певний період часу. Літописи зазвичай включають деталі про події, дати, імена осіб, а також можуть містити коментарі, оцінки та іншу інформацію, що стосується відповідного періоду.
в) Голодомор: Голодомор - це термін, який використовується для опису масового голоду, який призводить до голодної смертності великої кількості людей в певній області або країні. Термін зазвичай асоціюється з голодомором в Україні в 1932-1933 роках, коли мільйони людей померли внаслідок штучно створеного голоду.
г) Хронологія: Хронологія - це наука про визначення та упорядкування подій у хронологічному порядку, відображення послідовності часу. Хронологія використовується для датування та встановлення послідовності подій у історії або в будь-якій іншій області досліджень. Вона базується на використанні календарів, хронологічних таблиць, датування артефактів та інших джерел інформації для встановлення точних часових рамок подій.
1.Основные направления внешней политики владимиро-суздальских князей.
Три основные направления:
- отношения с Волжской Булгарией
- отношения с Новгородом
- отношения с Киевом.
Политика владимиро-суздальских князей
Князья
Внутренняя политика
Внешняя политика
Юрий Долгорукий
Закладывал новые города (Москва, Переяславль-Залесский, Юрьев Подольский, Дмитров, Звенигород, Городец и др.). Строительство храмов.
Борьба за киевский престол. Участвовал в усобицах. Присоединил Рязань, Муром. Прибегал к половцев.
Андрей Боголюбский
Укрепил собственную власть, принижал роль бояр в управлении, строил храмы.
1169 г. – поход на Киев, 1164 г. – поход в Волжскую Булгарию, 1172 г. – поход в Болгарию
Всеволод Большое Гнездо
Укрепление своей власти – присвоил себе титул «Великого князя Владимирского», разделил территорию княжества на уделы
Участвовал в усобицах. Присоединил рязанскую землю, Черниговское княжество, Смоленскую землю. 1183, 1185 и 1205 гг. – походы в Волжскую Булгарию. 1198 г. – поход на половцев.
Спартак родился во Фракии,дата рождения неизвестна.До организации восстания по некоторым сведениям он принимал участие в военных действиях против римских легионов, где стал пленным и был обращён в рабство.По-другой версии он был наёмным в римской армии и решил бежать оттуда.Но на него организовали погоню и наказали тем,что сделали гладиатором.
Спартак решил устроить восстание,дабы освободить невольников.Это значительно ошарашило рабовладельческие устои Античного мира.
Спартак умер в апреле 71 года до н. э..
Этот человек является настоящим борцом за свободу,его стойкости позавидовали бы многие.