1. В целях оживления внешней торговли Китая Чжу Ди организовал широкомасштабную морскую экспедицию под руководством Чжэн Хэ. Кроме внешнеполитических целей, экспедиции Чжэн Хэ призваны были произвести картографическую съёмку местности и носили в какой-то мере научный характер. Особенно важным представлялся поиск и отбор экзотических животных и растений, представлявших интерес для медицины.
2. Корабли флота по своим размерам в несколько раз превышали суда, существовавшие в то время в Европе. Кроме различий в размерах кораблей были и другие особенности в экспедициях Китая и Европы. В частности, в отличие от европейцев, китайцы не были заинтересованы в завоевании новых земель. Прибыв на новые земли, они требовали от коренных жителей формального признания императора Китая и отправки ими в столицу Китая - Нанкин посольства с подарками. Дворец Мина встречал и провожал данные посольства с еще большими почестями. Также особенным от европейцев было и то, что китайцы в новых землях не стремились открывать свои торговые пункты. Главной задачей китайских мореплавателей было установить мирные дипломатические и культурные связи с ближними и дальними государствами. Китайские мореплаватели применяли оружие только против тех стран, которые проявляли свое враждебное отношение.
Объяснение:
вроде правильно
У 1592 король Сигізмунд II Август подарував маєток шляхтичеві Михайлові Мазепі-Калединському з роду Курчів. Батько — Стефан-Адам Мазепа, покозачився в часи Хмельниччини, став 1654 року Білоцерківським отаманом, у 1659 р. був наказним полковником Білоцерківського полку, представляв Гетьманщину на сеймі у Варшаві 1659 р., призначений у 1663 р. білоцерківським підстаростою. Мати — Марина Мокієвська — представниця старого шляхетського роду з Білої Церкви; присвятила молоді роки сім'ї, вихованню сина Івана та доньки Олександри. Шлюбу Мазепи та Мокієвської у 1638 році передувало засудження Степана Михайловича до позбавлення шляхетської честі через вбивство шляхтича Яна Зеленського.
Дитинство припало на час Хмельниччини й Руїни. Змалку мусив навчатися військової справи, їзди верхи, фехтування. Мати відправила на навчання до Києво-Могилянської колегії. У ній він здобув освіту, вірогідно, у 1650—1657 роках, за часів ректорства Л. Барановича та Й. Галятовського, де 6 років вивчав поетику, риторику, латину та інші предмети. Добре володів пером, у хвилини дозвілля писав вірші, цікавився усіма видами літературної творчості; протягом життя опанував вісім іноземних мов.
Закінчивши навчання, повернувся додому. Батько мріяв про велику кар'єру для свого сина, вислав його до двору короля Речі Посполитої, великого князя литовського і руського Яна II Казимира. Іван став королівським пажем, зумів швидко завоювати прихильність короля.
С)завершениепроцесса обьединения русских земель
Мне кажется так.