М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
snopchenkoilya
snopchenkoilya
25.02.2023 14:56 •  История

Яка подія остаточно закріпила політичну роздробленість німеччини
а) Північна війна
б) Семелітня війна
в) Лівонська війна
г) Війна за австрійску спадщину​

👇
Ответ:
erro14
erro14
25.02.2023

в)

Объяснение:

Ліво́нська війна́ (1558–1583 роки) — збройна боротьба східноєвропейських і скандинавських держав за контроль над Лівонією. Велася на території сучасних Естонії, Латвії, Білорусі та Росії. Учасниками війни були Московське царство, Лівонська конфедерація, Велике князівство Литовське і Руське (з 1569 року — Річ Посполита), союзна держава Данії та Норвегії, а також Шведське королівство.

Війна почалася в січні 1558 року з нападу Московії на Лівонську конфедерацію. Її війська захопили Дерпт, Нарву та інші міста. Майже одночасно, 1561 року, до північної Лівонії вторглися шведи, які заснували у ній Естонське герцогство. Члени конфедерації виявилися неспроможними зупинити загарбників й 1561 року уклали Віленську унію з Великим князівством Литовським. За умовами цього союзу Литва вступала у війну на боці лівонців. Замість конфедерації створювалися литовські протекторати — Лівонське герцогство і Герцогство Курляндії і Семигалії.

Внаслідок підписання литовсько-лівонського союзу Московське царство розпочало наступ на Литву й 1563 року захопило Полоцьк. Під тиском ворога ВКЛ було змушене укласти 1569 року Люблінську унію з Короною Польською, об'єднавшись в єдину федеративну державу — Річ Посполиту. Московія, що намагалася закріпити свої успіхи в Лівонії, 1570 року створила на завойованих землях власний протекторат — Лівонське королівство. Того ж року проти Московського царства виступила Швеція й завдала йому поразок на московській території.

1578 року союзне польсько-литово-шведське військо розбило московську армію у битві під Венденом, внаслідок якої Москва втратила наступальну ініціативу у війні. Союзники вторглися у володіння супротивника й взяли у облогу Псков. 1582 року цар Іван Грозний здався Речі Посполитій на умовах Ям-Запольського миру та відмовився від усіх завоювань у Лівонії та Полоцьку. 1583 року Москва підписала Плюсський мир зі шведами, які отримали Інгрію та північну Лівонію з Естонським герцогством. Внаслідок війни припинила існування Лівонська конфедерація, землі якої опинилися розподіленими між Річчю Посполитою, Швецією та Данією-Норвегією. Річ Посполита і Швеція поступово стали лідерами регіону, а Московське царство вступило у період тривалої політично-економічної кризи.

4,6(51 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
пок15
пок15
25.02.2023

Народы Древнего мира представляли своих богов каждый по-своему, например:

1)      Древние египтяне представляли своих многочисленных богов в виде животных и птиц, в виде людей со звериными и птичьими головами. Были у них и боги, имевшие человеческий облик.

2)      Древние индийцы также поклонялись многим богам. Главными их божествами были: Брахма с тремя головами и четырьмя руками, Вишну с четырьмя руками и Шива также с четырьмя руками. Чтили и слоноголового бога мудрости. Потом появился Будда.

3)      Многочисленные боги Греции имели человеческий облик. Все они были красивыми (Зевс, Посейдон, Афина, Гера, Афродита, Гефест, Артемида и т.д.)

4)      Древние римляне представляли богов в виде неких сил повсюду их окружающих. Их боги были с человеческими лицами. Позднее у них укрепилось христианство – вера в единого бога Иисуса Христа.

4,5(8 оценок)
Ответ:
softani1105
softani1105
25.02.2023

Писателей в Российской Империи в 18 веке было много, в школе проходят творчество немногих из них и не так уж много произведений. Например, литературное наследие Михаила Васильевича Ломоносова включает 20 од, две трагедии, научные стихотворения, поэму «Пётр Великий», сатиры. В школе изучают «Оду на день восшествия…»

Произведения таких крупных российских писателей 18 века, как Василий Кириллович Тредиаковский, Александр Петрович Сумароков, Антиох Дмитриевич Кантемир вообще не проходят в школе. (хотя, наверное, программы могут отличаться в зависимости от типа школы или региона)

А включенные в программу - вот:

Гавриил Романович Державин

Стихотворение "Властителям и судиям"

Стихотворение "Признание"

Денис Иванович Фонвизин

Комедия "Недоросль"

Александр Николаевич Радищев

"Путешествие из Петербурга в Москву"

Николай Михайлович Карамзин

Повесть «Бедная Лиза»

4,6(49 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ