1.Розрізненність лідерів
2.Економічний аспект - важко було прогодувати великий натовп "спартанців" які зазвичай були простими людьми, рабами та деякі колишні гладіатори.
3.Політичний аспект - Римськи сили об'єдналися, щоби нанести нищівного удари по Спартаку. були перекриті постачання хліба, та придушували наймаліші спроби повстання рабів та приєднання їх до Спартака. Та із-за Марка Красса їм не вдалося переправитися до Сицилії.
У них була одна ціль, звільнитися від своїх господарів, а коли звільнилися погляди лідерів були різними, хтось казав треба захопити Рим, хтось просто піти в далекі краї. У Римської імперії було більше могутності за спиною та економічно сильнішою вона була, тому перемога була за нею. Проте повстання Спартака посіяло зерно свободи серед пригнічених народів Римської імперії
Галицко -волынское княжество образовалось в результате объединения Галицко и Волынской земель в конце 12-нач 13 века. Было объеденено Романом Мстиславичем являлось самым крупным в Южной Руси Столица - Галич, . Боролось с Польшей, Венгрией, монголо- татарами, пользовалось значительным влиянием в Зап. Европе. Захвачено Великим княжеством Литовским и Польшей во 2-й половине . 14 в.
В XIV в. Галицию захватила Польша, а Волынь - Литва. После Люблинской унии 1569 г. галицкие и волынские земли вошли в состав единого многонационального польско-литовского государства - Речи Посполитой.