Запровадження в Україні воєнного стану на початку Великої Вітчизняної війни
передбачало...
А) проходження всім населенням військової підготовки
Б) запровадження загальної військової повинності для чоловіків із 18 років і трудової повинності
для жінок та підлітків із 16 років
В) ліквідація цивільної влади запровадження партійної диктатури і комендантської години
Г) надання військовій владі надзвичайних повноважень, передача всіх судових справ трибуналам
Першим варіантом (А) проходження всім населенням військової підготовки. У разі введення воєнного стану, будуть додаткові загрози і небезпеки, тому важливо мати мінімальні навички військової підготовки для захисту себе та своїх близьких. Проте, цей варіант не включений до правильного відповіді.
Другим варіантом (Б) є запровадження загальної військової повинності для чоловіків з 18 років і трудової повинності для жінок та підлітків з 16 років. Це означає, що всі здорові та здатні до військової служби чоловіки мають обов'язок вступити до армії, а жінки та підлітки перед військовою повинністю мають трудитися на благо армії, наприклад, шити уніформу або готувати їжу для військовослужбовців. Цей варіант включений до правильного відповіді.
Третій варіант (В) говорить про ліквідацію цивільної влади, запровадження партійної диктатури і комендантської години. Введення воєнного стану супроводжується посиленням контролю над громадянами та обмеженням їх свобод. Постановляються комендантські години, коли люди не можуть покидати свої домівки без дозволу влади. Однак, ліквідація цивільної влади і встановлення партійної диктатури зазвичай не є частиною введення воєнного стану. Тому цей варіант не включений до правильного відповіді.
Четвертим варіантом (Г) є надання військовій владі надзвичайних повноважень і передача всіх судових справ трибуналам. Введення воєнного стану дозволяє військовим органам займати надзвичайні позиції та мати більшу владу та контроль над громадянами. Tакож, надсилання судових справ до трибуналів може пришвидшити їх розгляд та рішення. Однак, в реальності воєнний стан і передача судових справ трибуналам можуть залежати від конкретних умов та політичних рішень.
Таким чином, правильною відповіддю на запитання є варіант (Б) - запровадження загальної військової повинності для чоловіків з 18 років і трудової повинності для жінок та підлітків з 16 років. Цей крок був здійснений з метою змобілізувати додаткові ресурси для військових операцій та забезпечити країну потрібною робочою силою для ведення війни.