Расселение готов на римской территории имело роковые последствия для империи. От варваров её теперь защищали сами варвары. И в Западной Римской империи, и в Восточной они вскоре заняли важнейшие государственные посты. Подлинным правителем Запада стал Стилихон, родом из германского племени вандалов. Император Феодосий назначил его опекуном своего 11-летнего сына.
Вскоре после смерти Феодосия I готы вышли из повиновения римским властям. Под звон оружия и воинственные крики они подняли на щит нового вождя — Алариха. Во главе большого войска он отправился в Италию. В предгорьях Альп Стилихон разбил готов. В Риме торжественно отпраздновали победу. По улицам вели пленных готов и везли закованную в цепи статую Алариха. В амфитеатре были устроены гладиаторские игры. Это был последний триумф и последние гладиаторские бои в истории Рима.
Аларих собрал новое войско и двинулся в Италию. По пути к нему присоединялись колоны и рабы. Защищать Рим оказалось некому. Стилихона уже не было в живых. С ним торопливо и подло расправились римские аристократы при молчаливом согласии трусливого и безвольного императора. Бросив Рим на произвол судьбы, император Западной Римской империи отсиживался в неприступной Равенне, защищённой мощными стенами и непроходимыми болотами.
Объяснение:
Трипі́льська культу́ра, культу́ра Кукуте́нь (рум. Cucuteni, або культурна спільність «Кукуте́нь-Трипі́лля») — археологічна культура часів енеоліту, назва якої походить від назви села Трипілля на Київщині, у зазначеній «розширеній» назві культури присутня ще й назва румунського села Кукутень.
Трипільська культура набула найбільшого розквіту між 5500 та 2750 роками до н. е., розташовувалась між Карпатами та Дніпром на територіях сучасної України, Молдови та Румунії загальною площею понад 350 тис. км². У часи розквіту культури їй належали найбільші за розміром поселення у Європі: кількість мешканців деяких з них перевищувала 15 тис. осіб.
Трипільська культура є однією з основних давньоземлеробських культур кам'яно-мідної доби. Трипільські племена займали простори Східної Європи від Дніпра до Карпат, від Полісся до Чорного моря і Балканського півострова. Розвивалася ця культура в V—IV тис. до н. е. (протягом 2000 років) і пройшла в своєму розвитку три етапи — ранній, середній та пізній. В Україні виявлено (станом на 2014 рік) понад дві тисячі пам'яток Трипільської культури. Вони згруповані у 15 областях: найбільше в Середній Наддністрянщині та Надпрутті й Надбужжі, менше у Наддніпрянщині. Вірогідно, за густотою розселення об'єднання племен.
Однією з особливостей трипільської культури була величезна територія поширення (близько 190 тис. км²). Під час свого найбільшого розквіту (наприкінці середнього етапу) населення на всій території трипільської культури за різними оцінками становило від 400 тисяч до 2 мільйонів осіб.[1]
Проблема походження трипільців не до кінця з'ясована. Більшість археологів схиляються до думки, що основу ранньотрипільської культури становили південні землеробсько-скотарські племена культур балканського походження, які, однак, в процесі поширення на нові східні території вбирали в себе на різних етапах елементи місцевих неолітичних та енеолітичних культур.
напиши конкретнее , я не понял какие страны соцлагеря , а вот страны третьего мира понял