Соціал-демократія - це ліва політична ідеологія, що виникла в рамках соціалізму . Соціал-демократи виступають за більшу суспільну рівність при збереженні демократичних свобод.
Соціал-демократія передбачає активну участь держави в житті суспільства, але не виступає проти ринкової економіки як такої. Справедливість можна забезпечити і при капіталізмі - в умовах змішаної економічної системи, вважають соціал-демократи.
Соціал-демократи-це... Соціал-демократи, комуністи і ліберали
На відміну від комуністів і «класичних» соціалістів, Сучасні соціал-демократи не вважають ідеалом командну економіку і не закликають вилучити засоби виробництва з приватної власності. Соціал-демократи закликають не до революційного повалення капіталізму, а до його вдосконалення.
У ставленні до демократичних прав і свобод соціал-демократія близька до лібералізму . Однак ліберали, на відміну від соціал-демократів, ставлять на чільне місце особисту свободу, а не суспільні інтереси, а також виступають за мінімальне втручання держави в економіку.
Два головних напрямки в розвитку соціал-демократії. Соціал-демократія в Росії
Спочатку, до Першої світової війни, соціал-демократами називали всіх представників лівих сил, крім анархістів. Соціал-демократична ідеологія виникла під впливом утопічного соціалізму і марксизму. В результаті до соціал-демократів відносили і революціонерів, і помірних прихильників поступових перетворень.
Історично два головних напрямки в розвитку соціал-демократії-помірне (реформістське) і радикальне ( революційне).
У Російській імперії політичні партії аж до 1905 року були заборонені, тому Російська соціал-демократична робітнича партія виникла нелегально. Її установчий з'їзд відбувся в 1898 році в Мінську, але практично всі делегати тоді були заарештовані поліцією.
Практична діяльність соціал-демократів ставить собі, як відомо, завданням керувати класовою боротьбою пролетаріату і організувати цю боротьбу в обох її проявах: соціалістичному (боротьба проти класу капіталістів, прагне до руйнування класового ладу і організації соціалістичного суспільства) і демократичний (боротьба проти абсолютизму, прагне до завоювання в Росії політичної свободи і демократизації політичного і суспільного ладу Росії)
II з'їзд РСДРП відбувся лише в 1903 році в Лондоні. На ньому партія розкололася на помірних меншовиків на чолі з Юлієм Цедербаумом-Мартовим і радикальних більшовиків на чолі з Володимиром Ульяновим-Леніним .
Більшовики і Ленін виступали за соціалістичну революцію і встановлення диктатури пролетаріату (робітничого класу) в Росії.
Меншовики і Мартов вважали Росію не готовою до соціалістичної революції, виступали проти диктатури пролетаріату. На їхню думку, країні потрібні були демократичні зміни, які в майбутньому приведуть її до соціалізму.
Після Жовтневої революції 1917 року більшовики прийшли до влади. Незабаром РСДРП (б) була перейменована в Комуністичну партію. Соціал-демократи, які виступали за поступові зміни, потрапили в число ворогів нової влади.
У країнах Західної Європи після Першої світової війни соціал-демократичні уряди стали регулярно приходити до влади. Зазвичай це відбувалося в рамках двопартійної системи: наприклад, у Великобританії партія лейбористів неодноразово перемагала на виборах партію консерваторів.
У Швеції Соціал-демократична партія незмінно займає перше місце на виборах з 1917 року. Соціал-демократи з 1930-х років почали в країні реформи, що призвели до формування так званої «шведської моделі» або «скандинавського соціалізму».
Ця модель передбачає прагнення до "держави загального добробуту", боротьбу з економічною нерівністю. Зберігається ринкова економіка, великі підприємства знаходяться в приватних руках. Держава забезпечує високі пенсії та соціальні виплати, безоплатну охорону здоров'я та освіту. Це оплачується за рахунок високих податків (податок на доходи - від 30 до 55%). Діє прогресивна шкала оподаткування, тобто багаті віддають в казну більший відсоток доходів, ніж малозабезпечені.
Крах соціалістичних режимів в СРСР і Східній Європі викликав кризу лівої ідеології. Багато соціалістів і соціал-демократи пом'якшили свої погляди на ринкову економіку. Так, в 1995 році зі статуту Лейбористської партії Великобританії прибрали статтю з вимогою встановити «суспільну власність на засоби виробництва, розподілу та обміну».
Відмінності між соціал-демократами та іншими демократичними партіями поступово стираються. У "соціал-демократичному маніфесті" 1999 року, який підписали Англійський лейборист Тоні Блер і німецький соціал-демократ Герхард Шредером, перераховуються головні цінності цієї ідеології: «чесне ставлення, суспільна справедливість і рівність можливостей, свобода, солідарність і відповідальність по відношенню до інших»
Объяснение:
летом наша команда проводила археологические полевые работы, и мы задокументировали экспедицию от начала до конца: были созданы круговые панорамы, при которых стало возможным зайти к нам в гости на разбивку раскопа или на зачистку материка; были записаны видеоинтервью с участниками раскопок - опытные археологи и волонтёры рассказали, что они здесь делают и, самое главное, зачем им это нужно. Работа продолжается: в мае была закончена реставрация археологических находок, и сейчас мы постепенно выкладываем их 3D фотографии.
напевно це, я не впевнена.
Объяснение:
Сліди найстаршого заселення пізнішої Слобожанщини походять з молодшого палеоліту. За ранньої доби Слобожанщина становила частину території сіверян, з кінця 9 ст. вона увійшла до складу Київської держави, зокрема у 11 ст. до Чернігівського та Переяславського, а згодом й Новгород-Сіверського князівств. Після татаро-монгольської навали 13 ст.землі відійшли до Золотої Орди, а після битви на Синіх Водах 1362 року до Великого князівства Литовського