1
1-В 2-С 3-C 4-В 5-В
5
за каждый верный ответ
2
А) в условиях засушливости климата обеспечивало кочевников необходимыми продуктами
В) Мясо и молоко, шерсть и кожи люди получали, благодаря домашним животным
С) Легко собирается-разбирается, перевозится
3
По за правильные ответы. Принимаются верные альтернативные ответы.
3
Массагеты
Исседоны
Аргипеи или аримаспы
3
за каждый верный ответ
Принимаются другие верные варианты ответов
4
Особенности жилищ кочевников: состоит из трёх частей- деревянная основа, войлок, верёвки, 4 деревянных элемента –кереге, уыки, шанырак, дверь, легко перевозится на верблюдах и лошадях, летом- прохладно, зимой-тепло.
4
По за правильные ответы. Принимаются верные альтернативные ответы.
5
Эссе содержит 50 слов, использованы все предложенные критерии, соблюдена структура эссе.
Объяснение:
Мова, яку запровадили Кирило й Мефодій, стала мовою східнослов'янських народів, отже, й українського.
Глаголиця – то давня система слов'янського письма, укладена Святим Кирилом. Немає даних про систематичне вживання глаголиці в Україні, однак вона була відома за часів існування Київської держави в рукописах XI-XV століть.
Кирилиця є вдосконаленою системою письма, названою на честь Кирила. Ця слов'янська азбука вживалася протягом сотень років і стала основою сучасної азбуки багатьох слов'янських народів. Імена Кирила й Мефодія навічно записані в історію слов'ян.
Молода європейська держава Україна із здобуттям своєї незалежності також вшановує слов'янських учителів, чий науковий подвиг свого часу сприяв майбутньому становленню й української писемності. Під час присяги першого президента України Леоніда Кравчука на вірність народові України поряд з Конституцією та Актом проголошення незалежності України лежала розкішно оздоблена рукописна книга. Це було Пересопницьке Євангеліє – перший відомий дотепер з перекладів євангельського тексту літературно-писемною мовою переклад, який зробили Кирило і Мефодій.