Французская экономика переживет в 2009 г. серьезный спад, но удар кризиса во Франции будет слабее, чем во многих других развитых странах, отмечает МВФ. Последующее восстановление французской экономики будет медленным
Жесткая рецессия во Франции началась в 2008 г., в последнем квартале которого ВВП снизился на 2,7%, говорится в подготовленном МВФ . В то же время, отмечается в докладе, благодаря «меньшей открытости Франции для торговли» и мощной системе соцобеспечения удар кризиса был смягчен. Спад во Франции был слабее по сравнению с другими странами еврозоны (в целом ВВП еврозоны в этот период снизился на 4,2%). Стоимость кредитов в стране остается высокой по сравнению с докризисными временами, но отступила от максимальных значений, характерных для конца 2008 г.
Объяснение:
Объяснение:
Фараон у Стародавньому Єгипті одноосібно керував державою: одночасно був і верховним правителем, і головнокомандувачем. Тільки він мав право призначати та звільняти чиновників, видавати закони, оголошувати війну та укладати мир. Уся земля вважалася його власністю.
Найближчим помічником фараона був візир, який виконував обов’язки головного скарбника, стежив за станом зрошувальних каналів, зберіганням зерна, будівництвом фортець тощо. Влада на місцях, у номах (єгипетських областях), належала номархам, яких особисто призначав фараон.
Знатні та багаті люди – вельможі – виконували різноманітні доручення фараона, були суддями на місцях, обіймали різноманітні посади. У розпорядженні вельмож було багато чиновників[1], стражників і воїнів. Серед чиновників виділялися грамотії – писарі. Вони займали високе становище в суспільстві. Писарі записували прийняті фараоном рішення, складали угоди, визначали та збирали податки[2], вели облік польових робіт, врожаю, кількості худоби та ін.
[1] Чиновники – люди, які перебували на державній службі.
[2] Податок – обов’язковий збір коштів або продуктів з населення на користь держави.