К концу XV века, в результате успешной внешней политики и завоеваний при султане Мехмеде II Фанеке и военно-феодальной знати Османский султанат превращается в обширную феодальную империю. Укрепления централизованного аппарата позволили Османскому государству преодолеть острый социально-политический кризис и обрести силы для достижения главной цели «священной войны» — взятия Константинополя (1455 г). Ликвидация последнего владения Византии позволила туркам открыть борьбу за господство над всей Европой. Была окончательно уничтожена независимость Сербии, завоеваны Босния, Герцеговина, Албания, Эпир, установлен сюзеренитет над Молдавией и Крымским ханством, завершено объединение почти всей Анатолии. В состав Османской империи вошли малоазиатские владения Караман, Греция, Болгария.
Падением Константинополя завершился огромный период европейской истории. Христианская цивилизация потеряла один из своих центров. Это имело далекоидущие последствия, особенно
для региона распространения православной ветви христианства. Он был разделен между Османской империей и Речью Посполи-той. Единственной независимой православной страной оставалось Московское государство.
Гибель такого мощного культурного цивилизационного центра в Европе превратила католический Запад в основу, на которой строилось будущее Европы.
Более 600 лет Османская империя, основанная некогда Османом I Гази, держала в страхе всю Европу и Азию. Изначально небольшое государство на территории Малой Азии в последующие шесть веков распространило свое влияние на внушительную часть Средиземноморского бассейна. В 16 веке османам принадлежали земли в Юго-Восточной Европе, Западной Азии и на Кавказе, в Северной и Восточной Африке.
Объяснение:
пепец я не могу я могу только 5
Объяснение:
Годы восстания казахов под предводительством Сырыма Датулы?
А) 1773-1775 В) 1767-1776 С) 1783-1787 Д) 1779-1785 Е) 1756-1773
2. Кто такой О.А.Игельстром?
А) император В) старший султан С) судья Д) военный губернатор Е) генерал-губернатор
3. Какая должность была предложена С. Датулы по проекту О. А. Игельстрома?
А) хан В) бий С) прокурор Д) старшина Е) судья
4. В каком году был создан Пограничный суд?
А) 1784 В) 1785 С) 1786 Д) 1787 Е) 1788
5. Из какого рода происходил С. Датулы?
А) тама В) адай С) бериш Д) байбакты Е) жагалбайлы
6. Куда был сослан хан Нуралы?
А) Казань В) Москва С) Оренбург Д) Туринск Е) Уфа
7. В каком жузе проходило восстание под руководством Сырыма Датулы?
А) старший В) средний С) младший Д) во всех Е) нет правильного ответа
8. В каком восстании участвовал Сырым Датулы?
А) Степана Разина В) Е. Пугачева С) Ивана Булавина Д) Кенесары Касымова Е) Ивана Сусанина
9. Против какого хана было направлено восстание С. Датулы?
А) Нуралы В) Батыра С) Барака Д) Абулхаира Е) Есима
10. В каком году и где погиб С. Датулы?
А) 1797 г.Акбулак В) 1798г.Токмак С) 1802г.Хива Д) 1801г.у р.Яик Е) 1802г.Бухара
Что являлось основным товаром казахов?
А) чай В) хлопок С) скот Д) бархат Е) ковры
12. Что служило всеобщим эквивалентом на рынке казахов?
А) сек В) золото С) рубли Д) лошадь Е) тенге
13. Кому принадлежат слова о том, что казахи вели неравноправные торговые отношения с русскими купцами?
А) Рычков В) Паллас С) Георги Д) Левшин Е) Сперанский
14. Какой город казахи называли «Ак базар»?
А) Оренбург В) Петропавловск С) Усть-Каменогорск Д) Троицк Е) Омск
15. Кому царское правительство разрешило беспошлинную торговлю 1766 году?
А) казахам В) русским С) китайцам Д) джунгарам Е) бухарцам
16. Кто развитию торговли казахов?
А) Нуралы В) Аблай С) Айшуак Д) Ералы Е)Уали
17. Где проходила торговля казахов и китайцев в 1758 года?
А) Кульдже В) Кашгаре С) Пекине Д) Урумчи Е) Нанкине
18. С каким жузом происходила торговля русских купцов Ямышевской крепости?
А) старшим В) средним С) младшим Д) старшим, младшим Е) средним, старшим
19. Строение для хранения зерна, муки, продуктов питания . . .
А) склад В) амбар С) фактория Д) верфь Е) хранилище
20. Кто первым отпустил на свободу 400 рабов в Среднем жузе?
А) Потанин В) Игельстром С) Гасфорт Д) Кириллов Е) Миллер
ответ:
у період феодалізму полювання було привілеєм феодалів. проте на подніпров’ї ним займалися місцеві селяни та міщани, що приносило їм чималий дохід.
зміни відбулися і в правовому становищі селян. у цілому воно залежало від правового устрою сіл: руського (українського) чи німецького (волоського). переважна більшість сільського населення проживала в селах руського (українського) права. у xiv ст. більшість селян на українських землях були вільними й лише сплачували данину за користування землею, яка розподілялася ланами (волоками) по 16,8—21,4 гектарів між селянськими дворищами. дворище складалося з 5—10 хат (димів), у яких жила велика селянська родина. податок — подимне — сплачували з кожного диму. кілька дворищ утворювали сільську общину (село), яку очолював отаман. кілька сіл об’єднувалися у волость — копу, головою якої був старець. на зборах копи розглядалися всі важливі справи. також діяв копний суд.
крім того, за правовим становищем селяни поділялися на дві основні групи: «похожих» (вільних), які мали право відходити від феодала, та «непохожих» («отчичів»), позбавлених такого права. протягом xiv — першої половини xvi ст. відбувався процес перетворення рабів, челяді, холопів (тобто рабів) на залежних селян. (третій литовський статут у 1588 р. перевів їх у стан «отчичів».)
також селяни поділялися на різні категорії за майновим становищем. до найзаможніших належали служилі селяни — слуги, які перебували на службах, за що отримували 1—2 волоки землі й звільнялися від інших повинностей. вільними залишалися й данники, які сплачували данину державі натурою або грішми. тяглові селяни за користування землею відпрацьовували повинність (оранка поля, засівання зерна, збирання врожаю та інші роботи) зі своїм тяглом (робочою худобою) на користь держави, а згодом і на користь феодалів. серед селян було чимало збіднілих: сусідки
й підсусідки, що селилися при дворах заможних селян, коморники, які не мали свого житла й наймали комори, городники (загородни-ки), що володіли тільки , та халупники, які мали тільки хати (халупи).
селяни сплачували чимало податків і виконували різні повинності. основним державним грошовим податком у великому князівстві литовському був податок на військові потреби. селяни також відбували й державні повинності: споруджували й ремонтували замки, зводили мости та греблі, прокладали й обслуговували шляхи тощо. церкві віддавали десятину.
селяни феодальних маєтків сплачували оброк продуктами або грошима і відробляли панщину. у хv ст. панщина складала 14 днів на рік із лану (певної ділянки землі). у 1520 р. в польщі встановлюється одноденна панщина на тиждень, а в 1557 р. така сама встановлюється в литві. у закарпатті на цей час панщина складала вже два дні на тиждень. на північній буковині існувало близько 20 повинностей і податків.
дещо відмінним було становище населення сіл, де діяло німецьке, або волоське, право. кількість сіл, що користувалися німецьким правом, у xiv ст. швидко зростала за рахунок німецьких і польських переселенців. ці переселенці (осадники) сплачували пану певну суму й здобували право утворити село й посаду війта, яка ставала спадковою і надавала йому ряд привілеїв: зосередження у своїх руках адміністративної і судової влади, володіння вдвічі більшою ділянкою землі тощо. ці селяни сплачували лише оброк і не відробляли панщини. села з німецьким правом не знали общинної організації.
від кінця xiv ст. на галичині мешканці сіл із німецьким правом займалися переважно вирощуванням худоби. жителі цих сіл, об’єднані в общини, не відробляли панщину, оброк і податок вони сплачували худобою, а судилися за стародавніми звичаями і правом.