Объяснение:6(4)
Культура Шумеру - одна з найбільш яскравих культур Дворіччя, що розвивалася в кінці IV та в III тисячоліттях до н. е., коли вона досягла дуже значного розквіту. Це час зміцнення економіки Шумеру в політичному житті. Розвиваються іригаційне землеробство та скотарство, бурхливо розквітають різні ремесла, продукція яких, завдяки широко розвиненому міжплемінному обміну, поширюється далеко за межі Дворіччя. Встановлюються зв'язки з долиною Інду і, ймовірно, з Єгиптом. У громадах Дворіччя відбувається швидке майнове та суспільне розшарування в зв'язку з тим, що військовополонених вже не вбивають, а перетворюють на рабів, тобто виникає застосування рабської праці.
До початку IV тисячоліття до н. е. шумери, пройшовши щабель неоліту, вступили в період мідної доби. Вони жили родовим ладом, займалися землеробством та скотарством, хоча полювання і рибальство ще грали у них істотну роль. Поступово розвивалися гончарне, ткацьке та ливарне ремесло.
Объяснение:
Все більше число людей усвідомлює, що залучення до історичного минулого - це не лише знайомство з шедеврами світової цивілізації, унікальними пам'ятниками древнього мистецтва, не лише школа виховання, але і моральності, невід'ємна частина сучасного життя, до певної міри оцінка сьогодення і навіть "відкриття" майбутнього. Це обумовлює необхідність історичних досліджень минулого.
Найбільшими цивілізаціями стародавнього світу були старогрецька і давньоримська цивілізації. Вони займали розташовані географічно близько один до одного території, існували майже в один і той же час, тому немає нічого дивовижного, що вони тісно пов'язані між собою. Обидві цивілізації мали розвинені культури, які розвивалися, взаємодіючи один з одним. Тому для вивчення культури, та і інших сторін розвитку грецької і римської цивілізації дуже зручно застосовувати один з найбільш важливих методів історичного дослідження - порівняння.
Звичайно, вивчення стародавнього світу
-2;3
Объяснение:
1)х-3=0
х=3
2)х+2=0
х=-2