Відповідь:
1. Передумови укладення Люблінської унії
У 60-х роках ХVI століття Велике князівство Литовське послабило свій вплив через поразку у війні з Московською державою. Унаслідок цього Литва ще й втратила значну частину своїх земель. Тому литовці вирішили попросити воєнної до в Польщі.
Тим часом польські магнати довгий час прагнули отримати українські землі. Тому вони скористалися ослабленням Литви, щоб реалізувати свої плани на східнослов'янські землі. Ідея об'єднання двох держав мала прихильників з двох сторін.
У Литві тільки починала формуватися шляхта, яка водночас боролася з магнатами, які входили до складу великокнязівської ради. Перший Литовський статут в 1529 році на законному рівні оформив права і вольності шляхти, проте литовське шляхетство ще не досягло рівності з магнатами та поляками. А унія давала їм таку можливість. Про інші Литовські статути читайте в підручнику з історії України за 8 клас В.С. Власова.
Тому литовські магнати погоджувались на об'єднання тільки за умови збереження державної самостiйностi, щоб таким чином зрівнятися в правах з польською шляхтою, а українську та білоруську еліту позбавити політичного впливу. Натомість дрібна та середня шляхта сподівалися отримати такі ж привілеї, які мала шляхта в Польському королівстві.
Серед польських магнатів і шляхти майже не було противників об'єднання, тому що вони бажали отримати нові землі та селян, які їм підпорядковувались би. При цьому вони не хотіли приймати пропозиції литовських магнатів, а виступали за приєднання Литви до Польщі.
Українська шляхта мала ж свою вигоду. Вони розраховували завдяки об'єднанню захистити південні кордони від нападів татар і турків та припинити збройні напади поляків на українському кордоні. Князі пропонували об’єднати Польщу, Литву та Україну в одну федеративну державу зі збереженням самостійності та свободи віросповідання. Адже, мабуть, найбільше українці боялися окатоличення. Українська дрібна й середня шляхта також виступала за об’єднання, сподіваючись набути політичного впливу й отримати рівні права з магнатами й князями.
2.Наслідки Люблінської унії
Українськi землі, які увійшли до складу Польщі внаслідок підписання Люблінської унії, поділили на воєводства:
Руське(із центром у Львові).
Белзьке(Белз).
Подільське(Кам’янець).
Волинське(Луцьк).
Брацлавське(Брацлав).
Підляське(Дорогочин).
Київське(Київ).
Пояснення:
ответ:Причинами колонизации Индии со стороны западно-европейских держав были богатства Индии и отсутствие на полуострове Индостан единого Индийского государства оказать сопротивление захватчикам. Многочисленные раджи объединённого сопротивления не оказывали, а наоборот сами становились на сторону то одного, то другого захватчика.
Началась эта политика не в XVIII-м, а в XVI-м веке с перваз португальский захватов Гоа.
В XVII-м веке подтянулись за богатствами Индии голландцы.
А уже в XVIII-м веке за Индию сцепились два западно-европейских сверх-хищника - Англия и Франция. Причём борьба велась на равных, когда то англичане били французов, то французы англичан, как например при Тринкомали. Лишь с началом Великой французской смуты и гильотин в 1789-м году, Франция окончательно и бесповоротно проиграла Англии сражение за Индию и Англия стала единоличным хозяином и грабителем Индии по самый 1949-ый год XX-го века.
Объяснение:
Европейская колонизация Индии — завоевания европейскими государствами разрозненных индийских королевств с целью торговли и основание колоний.
Объяснение:
1. А) Москва превратилась в центр освободительной борьбы против ордынского владычества
2.А) Пересвета и Челубея