М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
12345657934
12345657934
05.06.2022 18:09 •  История

Порівняйте життя римлян і варварів

👇
Ответ:

Розробки уроків

Підручники

Відео

Атласи

Реферати

Книги

Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс). 6 клас: розробки уроків до підручника О. В. Гісема та О. О. Мартинюка

УРОК № 62

Тема. Варвари і Рим. Падіння Західної Римської імперії.

Мета: називати дати розділу Римської імперії на Західну і Східну; падіння Західної імперії'; визначати причини загибелі Західної Римської імперії'; формувати вміння аналізувати розвиток процесів у суспільстві; виховувати шанобливе ставлення до минулого людства. Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник, стінна карта «Падіння Західної Римської імперії».

Основні терміни та поняття: Велике переселення народів, варвари, вандалізм.

Основні дати: 395 р. — поділ імперії на Західну і Східну; 410 р. — захоплення Риму варварами; 455 р. — розорення Риму вандалами; 476 р. — падіння Західної Римської імперії.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Запитання

1. За якого імператора відбулось останнє піднесення Риму?

2. Кого римляни називали варварами?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Варварські племена

Розповідь учителя

Як у період республіки, так і за часів імперії, Рим мав багато ворогів. Та йому завжди вдавалося їх перемагати або стримувати. Але в умовах ослаблення імперії стримування у н межі сусідніх народів («варварів») стало серйозною проблемою.

Вперше римляни зрозуміли небезпечність варварів у II ст. до н. е., коли зіткнулися на північних кордонах імперії з тевтонами й кімрами. Особливо загрозливим було те, що воїни переселялися на територію імперії з дружинами, дітьми, нехитрим скарбом. Тоді Риму вдалося завдяки умілості полководців та реформованій армії зупинити варварів у глиб країни.

На початку нової ери найчисленнішими сусідами Риму були германці — франки, готи — західні (вестготи) і східні (остготи), сакси, англи, лангобарди та вандали. Ці племена ще не знали держави. Органами управління у них були рада старійшин, вождь та народні збори. Рада старійшин розподіляла землю, розв’язувала суперечності між членами племені тощо. У години небезпеки плем’я захищали збройні загони на чолі з вождем. Влада військового вождя трималася на авторитеті та силі. Він розподіляв землі та здобич. Вождь був рівний з іншими членами племені. Хоча були і винятки, коли вожді правили своїми племенами як справжні королі.

Для набігів на прикордонні території Римської імперії варварські племена утворювали потужні союзи. Ослаблена імперія змушена була укладати з варварами мирні угоди, надавати їм землі для поселення, набирати з них легіони. І навіть деякі римські полководці в цей час мали варварське походження. Із II ст. почався рух величезних мас варварів на вразії. Події цього грандіозного переселення, що відбувалися у IV—VI ст., вчені називають Великим переселенням народів.

4,4(97 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
knaletov
knaletov
05.06.2022

1)Я думаю что не понравилось бы,потому что там главное было-сражения и войны,это было похоже больше на армию,чем на город.
2)В воспитание мальчиков было много минусов:как только рождался мальчик его относили к жрецам, и если те находили его слабым,щедушным то его выкидывали с обрыва в пропость,как только мальчики достигали 6 лет их отпровляли в отряды.Там главным был один из мальчишек который отличался умом,зрабростью в драках и особой сообразительностью.Остальные выполняли его приказы и молча терпели наказания.Плохо и то что в этих "отрядах" их заставляли добывать себе еду самим.Им приходилось воровать еду отовсюду!Спали они на кроватях которые сами себе смастерили.Хорошо было то что их обучали дракам,учили уметь защищаться от врагов и их учили говорить лаконично (кратко и чотко=-) 
3)спартанка имела ввиду что либо ты будешь биться с врагами вместе с этим щитом.Защищать им свой город.Либо ты умрёшь.будешь лежать на земле,на этом щите.
ВРОДЕ ВСЁ =-) извиняюсь если есть ошибки)надеюсь я тебе потом напиши какую отценку получил)окай? 

4,7(64 оценок)
Ответ:
DedMazaj
DedMazaj
05.06.2022
1. В Спарте практически не уделялось внимание духовному и культурному развитию личности, слабо развивались науки - главный акцент ставился на физическую подготовку детей. Из-за этого мне б в Спарте не понравилось)

2. В Спарте допускалось воровство, не считавшееся зазорным до тех пор, пока тебя не поймают с поличным. Слабых и больных убивали в младенчестве;  в отрочестве юношей заставляли спать на камнях и укрываться одним лишь плащом. Слишком жесткая дисциплина, бесспорно, это минус.

Плюсом является хорошая физическая подготовка юношей, выпущенных из гимназий.

3. "С ним или на нем" - со щитом или на щите. Означает, "возвращаться с победой или мертвым".
4,5(28 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ