Ранком 8 вересня 1380 р. почалася знаменита битва на Куликовсьому полі. Густий туман огортав обох супротивників, що стояли в бойовому порядку в дуже тісних побудовах, тому що поле ледь могло вмістити численні війська — татарські і росіян. Ченцю Олександрові Пересвітлу, що був до того воїном, випала завидна доля: першим з російських воїнів він потрапив на поле Куликове списом мурзу Челубея.
Незабаром почався загальний бій. Пересічений характер місцевості утрудняв дії татарської кінноти. Однак татарам після жорстокої січі вдалося нанести росіянином сильний удар. Передовий полк був знищений майже цілком Після цього татари рушили на великий полк і врізалися в його середину. Їм удалося підрубати Великокнязівський прапор, і був убитий "двійник" Дмитра Івановича - боярин Михайло Андрійович Бренко, що надяг доспіхи свого володаря і сів на його улюбленого коня. Однак суздальські і володимирські дружини під командуванням Т. В. Вельямінова і князя Гліба брянського відтіснили татар, і бойове положення великого полку було відновлено.
Були відбиті атаки татар і на правому фланзі. Татари кинули сили на ліве крило російських військ. Полк лівої руки був розбитий. Почався відступ російських військ до Непрядви. Татари стали виходити в тил великого полку, а полк правої руки не міг перейти в наступ, тому що тоді був би відкритий фланг великого полку і порушений загальний бойовий порядок.
Увесь цей час князь Володимир Андрійович пропонував Дмитрові Волинцю вступити в бій, говорячи про марність їхнього стояння. Але Боброк з дивною точністю угадав час, у який треба було вийти із засідки, і, коли татари порівнялися з дібровою, у якій знаходився засадний полк, росіяни кинулися на них з люттю. Несподівана атака свіжих російських військ була вирішальною: татари не витримали цього натиску і звернулися у втечу. Спочатку побігли збожеволілі, без пам’яті залишки Мамаєва війська і з ними - сам Мамай. Розгром татар був повний.
Бій 8 вересня 1380 р. на Куликовому поле закінчився чудовою перемогою російської раті над головними силами мамаєвої орди.
Объяснение:
уликовська битва 1380 р. – найбільша битва між росіянами і татарами. Після розгрому татарських військ у битві на річці Воже (1378) гегемон Золотої Орди, полководець Мамай, зібрав величезну армію і рушив на Русь.
Виступили назустріч російські війська, благословлені святим подвижником Сергієм Радонезьким, підійшли 7 вересня 1380 до Дону, на чолі з московським князем Дмитром Донським. Мамай з татарами стояв за Доном, чекаючи на до литовського князя Ягайла. Російська рать в ніч на 8-е встигла переправитися за Дон. Вона розташувалася на лісистих пагорбах узбережжя при впадінні в Дон річки Непрядви. За цими пагорбами лежало широке 10-верстне поле, що називалося Куликовим, посеред нього протікала річка Смолка.
Реставрация Мэйдзи (яп. 明治維新 Мэйдзи Исин), известная также как Обновление Мэйдзи и Революция Мэйдзи — комплекс политических, военных и социально-экономических реформ в Японии 1868—1889 годов[1], превративший отсталую аграрную страну в одно из ведущих государств мира. Являлась переходом от самурайской системы управления в лице сёгуната к прямому императорскому правлению в лице императора Муцухито и его правительства. Политика реставрации существенно повлияла на государственный строй, законодательство, Императорский двор, провинциальную администрацию, финансы, промышленность, дипломатию, образование, религию и другие сферы жизни японцев. С реставрацией Мэйдзи связывается формирование японского национального государства нового времени и японской национальной идентичности. Годы Мэйдзи характеризовались ломкой японского традиционного образа жизни и ускоренным внедрением в стране достижений западной цивилизации. Поэтому реставрацию иногда называют «Революцией Мэйдзи».
Объяснение:
Удачи