Основною рисою скіфського мистецтва в Північному Причорномор'ї було поєднання східних елементів з класичними грецькими, які сюди йшли з грецької метрополії і місцевих грецьких колоній. Це дало єдине в своєму роді витончене мистецтво. Його центром можна вважати столицю Боспорського царства Пантікапей.
Безліч предметів скіфського мистецтва знайдено в могилах, зокрема в Південній Україні та на Кубані, вони були не тільки імпортовані з Греції, але й витворені на місці грецькими та, безсумнівно, також скіфськими майстрами. Особливо високого розвитку досягла ювелірна справа, що своїм артизмом і багатством часто перевищувало подібні твори самої Греції.
Объяснение:
Объяснение:
Всего на Урале и в Прикамье в XVII—XX веках было построено, по разным оценкам 250—300 горных заводов различной специализации: чугунолитейных, медеплавильных, железоделательных и передельных. Всего в России насчитывалось около 500 горных заводов.
Практически все уральские заводы строились в непосредственной близости с залежами руды и рекой. Они были вододействующими и имели плотину и пруд, обеспечивавший действие заводских механизмов через водяные колёса. Древесный уголь производился из древесины, добывавшейся на закреплённых за заводами лесных дачах. Полная зависимость заводов от наличия воды в пруду приводила к частым остановкам предприятий или их отдельных цехов на период до 200 дней в году.
Антоний
Объяснение: