Древние народы:
1. Первые обитатели периода бронзового века – киммерийцы. Это сильный союз племен, заселявших степи северного Причерноморья и Крым.
2. С VII в. до н.э. древние греки основывали свои города в Крыму: Ольвия, Херсонес, Феодосия, Пантикапей, Фанагрия
3. Еще одним народом были скифы. Они расселились на берегах Черного моря, а позже заняли Среднее и Южное Приднепровье, Нижний Дон, Кубань и Тамань.
4. К началу новой эры в Южной Руси появляются сарматы – соперники скифов. В войне со скифами победили и заняли их земли.
5. Примерно в одно время с сарматами в Южнорусские степи из Прибалтики пришло германское племя готов. В IV в. н.э.образовали первое исторически известное государство, которое просуществовало недолго и пало под ударами гуннов.
6. Во время Великого переселения народов гунны кочевали между Волгой и Дунаем и образовали обширное, но непрочное государство.
7. В VI в. из Азии пришла новая волна кочевников – авары, которые заняли южные области восточных славян.
8. Хазары пришли в VII в. из Азии. Образуют самое крупное государство того времени в Восточной Европе – Хазарский каганат. В Х в. каганат был разгромлен Древнерусским государством.
Происхождение восточных славян
Славяне делились на 3 группы:
Западные славяне (жили в бассейне реки Вислы)Южные славяне (жили между верховьями Вислы, Дуная и Днестра) Восточные славяне (жили между Днепром и Днестром)Язычество
Славяне были язычниками, то есть верили во множество богов, котоыре покравительствовали определенным природным явлениям.
Дажьбог – бог Солнца, солнечного света и плодородияСварог – бог-кузнец (по некоторым данным, верховный бог славян)Стрибог – бог ветра и воздухаМокошь – женская богиняПерун – бог молний и войны. Велес – бог земли и плодородия
Відповідь: Кириило і Мефодій — слов'янські просвітителі та проповідники християнства, творці слов'янської азбуки, перші перекладачі богослужбових книг на слов'янську мову, брати.
Пояснення: Кирило (мирське ім'я —Костянтин; близько 827 — 14 лютого 869) і його старший брат Мефодій (Методій) (мирське ім'я — Михаїл бл. 815 — помер між 6 квітня і 19 квітня 885 року) народились у місті Солунь (тепер Салоніки, Греція) в сім'ї воєначальника. За походженням болгари(за менш популярною версією слов'яномовні греки).
З 843 Кирило вчився у Константинополі при дворі візантійського імператора Михайла III, де одним з його вчителів був Фотій. Добре знав слов'янську, грецьку, латинську, іврит і арабську мови. Був патріаршим бібліотекарем, викладав філософію в Константинопольській вищій школі. В 40-60-х роках 9 століття брав участь у диспутах з іконоборцями і мусульманами в Сирії. Близько 860 року їздив з дипломатичною місією до хозарів. На шляху до хозарів зупинився в місті Херсонесі, в якому знайшов мощі святого папи Климента (помер у 101). Пізніше брати взяли їх з собою у Велику Моравію і у 867 до Риму.
Мефодій рано вступив на військову службу. Протягом 10 років керував заселеною слов'янами областю Македонії. Був викладачем у Константинопольській вищій школі. Постригшись у ченці, став ігуменом монастиря Поліхрон на березі Мармурового моря. Влітку 863 року Кирило і Методій на за князя Ростислава переселились до Моравії, щоб проповідувати християнство. Пізніше Папа Адріан II дав на це дозвіл, а папа Іван VIII підтвердив його.
Перед від'їздом Кирило створив один з перших слов'янських алфавітів (у науці немає єдиного погляду з питання, яку азбуку створив Кирило — кирилицю чи глаголицю). Кирило і Мефодій перекладали на церковнослов'янську церковні книги — вибрані місця з Євангелія, Псалтир, Апостольські послання.
За запровадження слов'янської мови в богослужінні були звинувачені в єресі. В 866 на виклик Папи Римського Адріана II їздили до Риму. Отримали від нього спеціальне послання, в якому їм дозволялося розповсюджувати слов'янські церковні книги і проводити богослужіння слов'янською мовою.
Після приїзду до Риму Кирило помер. Похований у Базиліці Святого Климента у Римі. Мефодій був висвячений на архієпископа Моравії і Панонії, і в 870 повернувся до Панонії. Внаслідок інтриг німецьких феодалів деякий час перебував в ув'язненні. В 882–884 жив у Візантії. В середині 884 повернувся до Моравії, де перекладав Біблію на слов'янську мову.