У своєму державному устрої у 18-му столітті Франція була абсолютною монархією, що спиралась на систему централізованої бюрократії і на постійне військо. Проте, між королівською владою, яка була абсолютно незалежна від панівних класів, і привілейованими станами суспільства існував свого роду союз — за відмову духівництва і дворянства від політичних прав державна влада всією своєю силою і всіма засобами, що були в її розпорядженні, охороняла соціальні привілеї цих двох станів суспільства. Водночас зростав вплив третього стану — усіх, хто не належав до перших двох.
Наприкінці XVIII століття Франція була однією з найбагатших країн Європи, поступаючись у розвитку тільки Британії та Нідерландам. Водночас у країні, яка була абсолютною монархією не було жодного громадського контролю над бюджетом, що протягом багатьох століть був дефіцитним. Король Людовик XVI щедро витрачав гроші, включно з військовими видатками на ведення семилітньої війни та підтримку колоній в Американській революції, й державний борг досяг величезних розмірів. Половина бюджету йшла на виплату відсотків по заборгованості. Збільшення податків лягало тягарем на плечі третього стану, оскільки перші два були звільнені від оподаткування. Ситуацію ускладнили неврожаї в 1780-х роках та пауперизація населення.
Шукаючи виходу зі скрутного становища, 1789 року король вирішив скликати Генеральні штати — французький парламент, який не скликали з 1614 року. Скликання Генеральних штатів мало на меті встановлення нової системи податків, які включали б податки на землю, і які повинні були б платити також перші два стани. Звісно, дворянство й духівництво зустріло таку ідею супротивом. Розгорнулася боротьба за представництво й систему голосування в Генеральних штатах.
Ідеологічну базу протистояння старого режиму й революційних сил забезпечили ідеї Просвітництва.
Передуумови
У 1788-1789 рр. у Франції наростав суспільно-політична криза. І криза в промисловості і торгівлі, та неврожай 1788 р., і банкрутство державної казни, розореної марнотратними тратами двору Людовика XVI (1754-1793), не були головними причинами революційної кризи. Головна причина, що викликала широке, що охопило всю країну невдоволення існуючим станом речей, полягала у тому, що панував феодально-абсолютистський лад не відповідав завданням економічного, соціального і політичного розвитку країни.
Май 1607 г. — В Царицыне вспыхнуло восстание против царя Василия Шуйского. Ф.И. Шереметьев снял осаду с Астрахани и со своим отрядом пошел на Царицын. После нескольких штурмов Царицын был взят царскими войсками 24 октября 1607 года.
1608 г. — В городе заложена первая каменная церковь - Иоанно-Предтеченская (на месте нынешнего ресторана "Маяк").
1615 г. — Воевода Мисюр Иванович Соловцов заново в течение лета отстроил укрепления Царицына и построил церковь в г. Царицыне.
1623 г. — Побывавший проездом в Персию московский торговый человек Федот Котов дал такое описание города: "Царицын стоит на высоком берегу, обнесен невысоким тыном с рублеными башнями: В нижней части города протекает небольшая речка вроде ручья, по которой лодке ехать нельзя. Вокруг города расстилается степь, а город стоит над Волгой".
Март 1632 г. — Царицынский воевода князь Л.М. Волконский доносил царю, что донские казаки грозятся напасть на Царицын и сжечь его. Царицын был оплотом самодержавия в борьбе против казачьей вольницы.
6 сентября 1636 г. — Голштинский посол Адам Олеарий по пути из Москвы в Персию посетил Царицын. Он написал следующее: "Город Царицын находится в 350 верстах от Саратова, лежит на правом берегу, на холме, невелик, построен в форме параллелограмма, с шестью больверками и башнями и заселен одними стрельцами, которых живет в нем 400 человек. Стрельцы эти обязаны держать стражу против татар и служить охраной для проходящих мимо судов".
Май 1667 г. — Отправляясь с Дона в персидский поход, С.Т. Разин с большим отрядом казаков сделал остановку вблизи Царицына.
1-5 октября 1669 г. — Возвращаясь со своим отрядом из персидского похода, Степан Разин сделал остановку в Царицыне. О пребывании Разина местный воевода А. Унковский сообщал в Москву: "Приехав на Царицын. Стенька из тюрьмы замок сбил и сидельцев выпустил, бранил непотребную бранью и за бороду его Андрея брал".
Апрель-май 1670 г. — Большой отряд восставших казаков под предводительством С.Т. Разина после осады овладел Царицыном. Царицынский воевода Тургенев был казнен и в городе введено казацкое устройство. На Царицыну послан отряд стрельцов, который был разгромлен пятитысячным отрядом Разина у Денежного острова. Пробыв в Царицыне около месяца, разинцы двинулись к Астрахани.
1689 г. — Кроме Царицына, упразднены все ранее созданные по Волге заставы.
7 июня 1695 г. — В Царицын прибыло на судах двадцатитысячное войско во главе с Петром I. Оно направлялось из Москвы на Азов.
Объяснение: