М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ЮляФранк2105
ЮляФранк2105
26.01.2023 03:15 •  История

Результаты и последствия реформаторской деятельности Александра II.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
единорог106
единорог106
26.01.2023

ВНУТРЕННЯЯ ПОЛИТКА: На пастбищах Молдовы паслись обширные стада овец и крупного рогатого скота, часть из которого вывозилась морским путем в немецкие и польские земли. В летописях рассказывается, что турецкий султан Магомет отведал нежного мяса молдавских овец и с тех пор не желал есть другого. Утверждают даже, что именно поэтому он послал янычар покорить Молдову.

Немецкие купцы предпочитали быков - покупали на ярмарках по талеру за одного, а перепродавали у себя на родине за сорок талеров. Также во множестве они вывозили из Молдовы куньи и лисьи шкуры.

ВНЕШНЯЯ ПОЛИТИКА: Штефан чел Маре успешно укреплял государственные институты и боролся с боярским своеволием и мздоимством. Известен случай, когда в один день он казнил 40 бояр (20 «великих» и 20 «малых»).Появилась армия из «вольных людей», где использовались лучшие военные технологии того времени, были созданы артиллерийские части и построено множество военных крепостей, а корабли молдавского флота плавали в Средиземном море.

4,5(100 оценок)
Ответ:
murarr
murarr
26.01.2023

1805 р. Каразін. - відкриття університету в Харкові, ініціатор - B.

1817 р. закриття Києво-Могилянської академії, 1834 р. відкриття університету в Києві. Першим його ректором був визначний учений М. Максимович. 3 1784 р. працював університет у Львові.

У Російській імперії царський уряд нав'язував в Україні таку систему освіти, яка повинна була задовольнити потреби держави в освічених кадрах, але одночасно знищувала національну свідомість українців, насаджувала почуття меншовартосте, створювала уяву про провідну роль росіян у житті української нації.

На середину ХIХ ст. одна школа припадала на 9,5 тис., а один учень на 188 жителів. Це було значно менше, ніж у попередньому столітті. Початкову освіту давали двокласні парафiяльнi школи, повітові училища; середню гімназії, де навчання було платним, дiяло 19 закладів, 4 тис. учнів, а також приватні пансіони.

Крім університетів, іншим типом вищих навчальних закладів були ліцеї, яких у Наддніпрянщині було три: Волинський ліцей (Кременець, 1819 р.), відкритий на базі гімназії вищих наук (1805 р.), лiцей імені Ришельє в Одесі (1817 р.), Ніжинський ліцей (1832 р.), відкритий на базі гімназії вищих наук (1820 р.).

На українських землях Австрійської імперії було дещо більше початкових шкіл (навчалося 14 % дітей шкільного віку, у сільських парафіяльних школах навчання велося українською мовою), 18 гiмназiй (8 Галичина, 9 - Закарпаття, 1 - - Буковина), Чернівецький ліцей. Незважаючи на всі утиски Української мови ситуація з нею в системі освіти Західної України була кращою, ніж у Наддніпрянській.

4,4(25 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ