Відповідь:Ось
Пояснення:
Перські піхотинці за озброєнням поділялися на списоносців (причому довгих списів вони не мали), лучників, пращників та метальників дротиків. Кожний мав при поясі короткий меч, чи кинджал (так званий, акінак). Металевих обладунків перські вояки не носили зовсім, або носили нашиті на рукави металеві бляхи, що формою та розташуванням нагадували рибну луску. Для захисту використовували невеликі круглі щити, плетені з лози та обтягнуті шкірою.
Грецьке військо у Марафонській битві складалося майже виключно із важкоозброєних піхотинців — гоплітів. Ані лучників, ні кінноти при них не було. Гопліт носив металеві (мідні) лати і шолом та мав великий овальної форми дерев'яний щит-гоплон. Його зброя складалася з довгого важкого списа та меча. До бою гопліти шикувалися у фалангу. Щільний стрій латників з довгими списами був майже нездоланним для легкої піхоти.
Пізньої осені 1240 року монголо-татарське військо з'явилося біля Києва.Монголи очікували підходу основних сил на чолі з Батиєм. Спочатку вони запропонували князям здатися але Київ вирішив стояти на смерть .Батий зібрав головні сили й захопив частину валу . Вдершись до міста Ярослава татари почали штурмувати міста Володимира .Останні захисники зачинилися в десятинній церкві , але монголи підвели спеціальні машини і завалили храм.Вороги захопили в полон пораненого воєводу Дмитра але за хоробрість зберегли йому життя .