В 1710р. за правління гетьмана Пилипа Орлика була написана "Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького" , в якій було прописано всі права , закони і обов'язки війська запорізького.
Це була перша угоди яка була укладена не між Гетьманщиною та іншою державою , а між козаками і гетьманом. В ній були прописані пункти , які обмежували владу гетьмана , утворення Генеральнальної ради , яка збиралася декілька разів на рік.
Проте , цей сміливий крок до незалежності держави не був реалізований через низку проблем , недругів , агресії інших держав і зрадників.
Студентське життя у багатьох, як правило, асоціюється з гуртожитком, зубрінням, напівголодним існуванням і, звичайно, веселощами. Якщо звернутися до періоду Середньовіччя і пізніших епох, то стає ясно, що все не так вже й змінилося. Ось тільки за провини учнів карали батогами, а обряд посвячення в студенти більше нагадував знущання.
Объяснение:
Вважалося, що заняття краще запам’ятовуються, якщо студента періодично бити. Збереглося дуже багато середньовічних посібників, в яких учнів рекомендувалося пороти, бити батогом або тягати за вуха. Перепадало і деяким особам королівської крові. Хоча у англійських принців, які не виявляли великої ретельності, поруч завжди знаходилися хлопчики для биття, які брали на себе весь гнів викладачів.
Відповідь:Системный кризис Византии первые признаки которого обозначились в 3-й четверти 11в.,а пик пришелся на 1070-80-е гг.
В третьей четверти 11 века Византия вступила в полосу системного кризиса пик которого пришелся на 1070-90-е гг.Этот период ,последовавший за эрой Василия II,привел к коллапсу потрясенной в основах ,,классической'' империи ромеев . С большим трудом выбравшаяся
из очередного водоворота,Византия во главе с новой династией -Комнинов - претерпела которые изменения и значительно отличалась от своего раннесредневекового обличия.
Пояснення: