М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
эмирия
эмирия
22.05.2023 11:20 •  История

С какой целью СССР вмешивался в дела стран Азии, Африки и Латинской Америки

👇
Ответ:
fast0l0n
fast0l0n
22.05.2023

Расширить сферу своего влияния.

Объяснение:

СССР, как и США старались навязать свою идеологию в мире. Так как шла холодная война. Чем больше стран входило в твой "лагерь" тем больше у тебя сил и манёвров в случае боевых действий против противника(размещения ядерных боеголовок)

4,4(90 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
trekstreks919ozyvc1
trekstreks919ozyvc1
22.05.2023
Это подмена понятий и истории или Возникновение единого Российского государства имело большое историческое значение. Ликвидация перегородок на территории страны и прекращение феодальных войн создавали более благоприятные условия для развития народного хозяйства и для отпора внешним врагам. Для будущего русского народа, во многом определило его дальнейшую судьбу и особенности развития. Сформировалось защищенное поле для самосохранения русских земель, для активной исторической деятельности, создания национальной культуры. Заняв видное место среди европейских государств, Россия устанавливала связи с внешним миром.
4,4(39 оценок)
Ответ:
alamakarova
alamakarova
22.05.2023

Селянство як один з найважливіших класів суспільства пережило тривалу еволюцію, повністю змінивши статус хлібороба до кінця Середньовіччя. Воно зробило величезне значення на розвиток економіки і суспільства в цілому.

Становлення селянства

Селянство являє собою одну з ранніх соціальних груп, зайняту виробництвом натуральної сільськогосподарської продукції. Виникнення селянства довелося на добу неоліту – первісного суспільства, коли стародавня людина від збирання і полювання перейшов до вирощування культурних рослин і одомашнення диких тварин.

До причин селянства відносять, перш за все, поділ праці, відділення ремесел від землеробства, поява і посилення контрасту між міськими поселеннями і селом.

Головними ознаками селян вважаються:

робота на землі;

проживання в сільській місцевості;

підпорядкування традицій і усталеній життєвому кладу.

Поняття «селянство» вперше було використано в кінці 14 століття, і з тих пір стало загальним визначенням сільського населення. Спочатку клас селян був представлений вільними хліборобами, яким довелося пережити не період залежно від землевласника і прикріплення до землі. Даний процес захопив проміжок часу від середньовіччя аж до кінця 18 століття, і був поширений повсюдно в європейських країнах і на Русі.

Початок закріпачення селян

Закріпачення селянства довелося на 15-17 століття, і відбувалося в кілька етапів.

Передумовами цього явища стало:

мала продуктивність сільських господарств;

суворі кліматичні і природні умови;

одвічна залежність селян від феодалів.

Заселяючись на новому місці, селяни спочатку брали у землевласника в борг насіння для посіву, знаряддя праці. В результаті вони виявлялися в залежному становищі від поміщика, але ще могли його покинути, повністю погасивши всі борги.

Положення селянства в 16 столітті було відносно стабільним. Щорічно селяни платили своєму господареві оброк – заздалегідь обумовлену кількість сільськогосподарської продукції. Подібні натуральні платежі стимулювали селян більше працювати на своєму господарстві, щоб отримувати більше продукції і мати можливість прогодувати свою сім’ю і розрахуватися з поміщиком.

Довгий час розмір натурального внеску не змінювався, але з ростом запитів феодалів він почав повсюдно збільшуватися. Так з часом змінився вигляд зобов’язань селян перед поміщиками: на зміну натуральним оброком прийшли грошові, а потім все більшого поширення набула робота селян безпосередньо на поміщицькому полі.

Спочатку роботи на поміщицьких землях були виснажливі, але зі збільшенням розмірів хазяйських ріллі селяни були змушені працювати в збиток власному господарству. Так не тільки погіршувався загальний економічний стан сільського населення та обмеження прав стану, а й відбувалося їх закабалення.

Кріпосне селянство в Україні існувало аж до 1861 року. Однак такий стан було засуджено передовою частиною російського дворянства і кріпацтво було скасовано державним указом.

Категорії селян

Селянство ніколи не було однорідним класом: в усі часи воно поділялося на безліч груп і категорій.

Селяни ділилися на чотири основні групи:

Приватновласницькі. Жили в маєтках, перебуваючи в повній владі свого поміщика і виплачуючи йому ренту. Вони були абсолютно безправні: їх могли продати або заслати до Сибіру за найменшу провину. Приватновласницьке селянство було найпоширенішою групою.

Палацові. Такі селяни були особистою власністю царя або членів царської родини. Головною їх обов’язком було постачання царської сім’ї дровами і продовольчими товарами. Їхнє становище було набагато краще приватновласницьких селян.

Монастирські. Селяни, які належали церквам, відпрацьовували трудову повинність і платили оброк.

Чорносошну або державні. Відрізнялися найбільшими привілеями. Вони не були особистою власністю землевласників, перебували в державному управлінні і володіли особистою свободою.

Що ми дізналися?

При вивченні теми «Селянство» ми дізналися, що послужило передумовами для появи такого суспільного класу як селянство. Ми з’ясували його відмінні риси, дізналися, як відбувалося закріпачення селян, на які групи вони були поділені.

4,7(31 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ