М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
tokmachevasvp01bjy
tokmachevasvp01bjy
25.04.2022 08:59 •  История

Причина мирового экономического кризиса 1974 - 1975 гг.: а. противостояние двух экономических систем — социализма и капитализма б. исчерпанность возможностей экстенсивного развития в. истощение запасов нефти в мире г. нет правильного ответа

👇
Ответ:
Ogurchick
Ogurchick
25.04.2022

Б. исчерпанность возможностей экстенсивного развития

4,5(73 оценок)
Ответ:
rzd1
rzd1
25.04.2022

Причина мирового экономического кризиса 1974 - 1975 гг

б. исчерпанность возможностей экстенсивного развития

4,6(60 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
aaalino4ka
aaalino4ka
25.04.2022

ответ:2. Гетьманування і. Мазепи: оцінки діяльності

Гетьман Іван Степанович Мазепа-Калединський відноситься до числа тих державних діячів і політиків, які залишили значний слід в історії України. Поряд з іменами Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха, Данила Галицького, Богдана Хмельницького ім’я Івана Мазепи належить до знакових осіб української історії. Доказом цього є хоча б те, що й через три століття його вчинки, діяльність викликають чи не найбільшу кількість оцінок, причому цілком протилежних.

+І.Мазепа у статусі гетьмана перебував при владі в Лівобережній Україні - Гетьманщині протягом 1687–1709 років, тобто 22 роки. З них він очолював українську автономну державність у васальній залежності від російського царя 21 рік. І лише протягом 8 місяців, вийшовши з підпорядкування Петра І, він вважався правителем під протекторатом шведського короля Карла ХІІ. Саме ця різка зміна орієнтації викликає найбільшу розбіжність в оцінках державно-політичної діяльності гетьмана І.Мазепи та її наслідків для України [6, с. 187].

Оцінка політичного, державного діяча повинна мати науково-прагматичний характер, базуватись на тому, що корисного він зробив для власної країни, народу, які проблеми вирішив, які виклики часу подолав, і які наслідки в майбутньому мала його діяльність.

Оцінка діяльності гетьмана І.Мазепи, зокрема спроба державно-політичної переорієнтації, повинна бути звільнена від політичного суб’єктивізму та ідеологічної кон’юнктури, натомість має базуватись на принципах об’єктивності, історичності, враховувати основні тенденції розвитку тогочасної політики.

Головні чинники, без яких об’єктивна оцінка діяльності гетьмана І.Мазепи неможлива.

Перше. Метою Великої північної війни (1700–1721 р.) для правителів і країн коаліції було усунути шведське панування в південному та східному регіонах балтійського узбережжя і взяти під контроль власні “історичні території”, раніше захоплені Швецією. Для Швеції метою війни було зберегти і, можливо, розширити своє домінування навколо Балтійського моря, чи, як тоді казали, “шведського озера”. Як бачимо, ніякого відношення до України цілі воюючих країн не мали.

Объяснение:

4,4(79 оценок)
Ответ:
milana6164
milana6164
25.04.2022

Объяснение:

С саками воевали и другие цари из династии Ахеменидов. В 519—518 гг. до н. э. поход против саков предпринял Дарий I. Античный автор Полиэн пишет, что Дарий во главе огромного войска вступил в земли саков. В безводной пустыне войско едва не погибло, Дарию удалось армию, но в целом поход был неудачным. Однако, в конечном счете, Дарий подчинил саков, заставил их платить дань и посылать своих воинов для участия в персидских войнах. В составе персидской армии саки воевали в Египте, Греции, отличи­лись в битвах при Фермопилах, показали чудеса храбрости в битвах при Платеях

4,6(65 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ