1. Особливості розвитку культури Галицько-Волинського князівства. Культура Галицько-Волинського князівства є складовою частиною культури Русі. При тому вона відчутно відрізняється від культури інших земель, маючи власні самобутні риси та оригінальність. Навіть після монголо-татарської навали впродовж століття Галицько-Волинська Русь не відставала у своєму культурному розвитку від сусідніх держав, а в ряді випадків стала батьківщиною творчих здобутків, що збагатили всю тогочасну східноєвропейську культуру.
Культура Галицько-Волинського князівства була відкритою для впливів західної і східної культур, але при цьому не втрачала своєї східнослов’янської специфіки.
Великий вплив на культуру регіону мала православна церква, яка, попри політичні негаразди, зберігала основні культурні традиції.
Культура Галицько-Волинського князівства стала однією зі складових частин формування української культури.
Незважаючи на те що риси культури Галицької і Волинської земель мають відмінності, їхній розвиток відбувався одночасно, а процеси були тотожними. Це дає змогу вченим розглядати культуру Галицько-Волинського князівства як цілісний феномен.
В период xv - начало xvi века начинается эпоха великих открытий. открытие тихого океана европейцами, колонизация новых территорий. в это же время начинается реформация в европе. случается революция в науке, формируется светское образование, научные дисциплины в привычной нам форме, как , , астрономия и другие естественные науки. кардинально меняется взгляд на природу и общество. отметим также, что этот период - время ренессанса, эпохи возрождения. католическая европа переходит на новый григорианский календарь. падение константинополя, что, в свою очередь, означало падение восточно-римской империи (византии). эти события сильно повлияли на , общество, науку, культуру, поэтому учёные выделяют период xv - начало xvi веков, как начало нового времени. в этот период европейская цивилизация становится «локомотивом прогресса», покоряя и открывая новые территории и новые народы.