М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Gowaimargowa123
Gowaimargowa123
03.01.2023 21:26 •  История

Чем Византия как государство отличалась от стран Западной Европы?

👇
Ответ:
Milka0102
Milka0102
03.01.2023

Византи́я, Византи́йская импе́рия, Восто́чная Ри́мская импе́рия, самоназвание Держава Ромеев, Ромейская империя (395[~ 2]—1453) — государство, сформировавшееся в 395 году вследствие раздела Римской империи на западную и восточную части после смерти императора Феодосия I. Через 80 с небольшим лет после раздела Западная Римская империя прекратила своё существование, оставив Византию единственной исторической, культурной и цивилизационной частью, оставшейся от Древнего Рима и просуществовавшей на протяжении почти тысячелетия истории Поздней Античности и Средневековья[1][2].

Империя

(Восточная) Римская империя

лат. Imperium Romanum Orientale, Romania

греч. Βασιλεία Ῥωμαίων, Ῥωμανία

Флаг империи при Палеологах Хризма

Флаг империи при Палеологах Хризма

Byzantine Empire animated.gif

Изменение границ Византийской Империи

← Vexilloid of the Roman Empire.svg↓

395 — 1453[~ 1]

Столица

Константинополь

Язык(и)

поздняя латынь, койне, среднегреческий

Официальный язык

среднегреческий язык

Религия

православие

Денежная единица

солид, византийская монета, дукат

Площадь

3 500 000 км² в VI веке при Юстиниане I, 440 000 км² (1281 год)

Население

35 млн (VI век), 10 млн (XII век), 5 млн (1281 год)

Форма правления

абсолютная монархия

Династия

больше 20 династий

Преемственность

4,4(96 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
26dura
26dura
03.01.2023

Монго́льська імпе́рія (у деяких джерелах також Татарська імперія, Степова імперія, Ординське царство) (старомонг. Yeke Mongγol ulus[джерело?] — Велика держава Монголів; монг. Монголын Эзэнт Гүрэн, Их Монгол улс) — середньовічна імперія в Євразії, друга за площею імперія у світовій історії[1]. Початок її утворенню поклало об'єднання монгольських племен під проводом Чингісхана у 1206 році. Вона збільшилася за рахунок приєднання держав Східної і Середньої Азії, Близького Сходу і Східної Європи. На час найбільшого розквіту її площа становила 24 мільйони км² з населенням понад 100 млн людей.

Объяснение:

Ще в XIII столітті мандрівниками з Середньої Азії та Індії була привезена звістка про те, що на сході утворилася нова держава — Монгольська імперія.

У ті часи територія від Китаю до Байкалу була населена монгольськими племенами. Татари, що жили там же спочатку, були заклятими ворогами монголів, але їм довелося примиритися з тим, що монголи їх підкорили. Таким чином, обидва цих племені Західна Європа і Русь стали називати просто татарами.

На той час Русь була більш розвиненою державою, ніж монголи, які кочували.

Для цього їм потрібні були великі площі землі. У монголів були свої вожді, які називалися ханами. У ханів в підпорядкуванні були нойони, що були вождями племен. Саме вони захопили для своєї худоби найкращі землі для випасу. Хани мали бойові дружини, що складалися з аратів, які були просто бідними одноплемінниками. Великі хани могли дозволити собі мати добірну гвардію, в якій служили нукери.

З другої половини XII століття у монголів стали відмирати родоплемінні відносини, а з появою приватної власності сформувалися окремі сім'ї.; зароджуються феодальні відносини, що можна назвати державністю. Міст Монгольська імперія не будувала, а багатство вимірювалось кількістю пасовищ і худоби та коней. Вважалося, що монголи — це відстала цивілізація. Вони були дуже войовничим народом. Для того щоб захопити нові пасовища, вони без роздумів знищували тих, кому ці пасовища належали раніше.

Монголи садили своїх дітей у сідло з дитинства, і тому кожен з них був прекрасним вершником і віртуозно володів арканом, луком зі стрілами. Їх коні були волохатими, низькорослими, володіли дивовижною витривалістю.

Ближче до XIII століття монгольські хани стали вести боротьбу за першість. Переможці підкоряли собі переможених, і ті ставали підданими сильнішого хана і воювали на його боці. А непокірні ставали рабами. Монгольська імперія проходила своє становлення безперервними війнами племен, а пізніше — їх спілками. Вожді винищували себе міжусобними війнами, чинити по-іншому в ті часи не вміли.

На початку шістдесятих років XII століття монгольський вождь Єсугей об'єднав велику кількість племен. Старшим його сином був Темучен, який у 1206 році прийняв ім'я Чингісхан. Через деякий час Єсугея отруїли, а його військо розбіглося.

Вдова довгий час жила у злиднях доти, поки не підріс Темучен і не зібрав свою дружину, разом з якою він воював з іншими ханами. Йому вдалося, підпорядкувавши кілька монгольських племен, завоювати для себе трон «Хамаг монгол улусу», а це означає, що всі монголи повинні були підкорятися тільки йому. У ці часи він був молодим, сміливим, безрозсудним і нещадним воїном. Але він умів за певних обставин і відступити.

Саме Темученом були проведені реформи, за яких була введена десяткова система організації армії. Ним була створена особиста гвардія з величезними привілеями для найняв і нукерів, яких звільнили від податків. У той же час він підкорював і інші племена. Останнім підкореним ним плем'ям були великі татари. У 1206 році Темучена проголосили Чингісханом — великим ханом. Саме з цих часів Монгольська імперія почала своє існування.

У час розквіту площа Монгольської імперії досягла 22 % від території Землі

4,6(100 оценок)
Ответ:
sbabean219
sbabean219
03.01.2023

1)Местоположение и природные условия:

Афины:С средней Греции область Аттика ).Мало плодородно земли . Благоприятные условия для мореплавания.

Спарта: В Южной Греции ( область Лакония и Мессения ).Много плодородной земли. Менее благоприятные условия для мореплавания.

2)Население:

Афины:Свободные ( демос , аристократия ) рабы.

Спарта: Спартанцы , Периэки , государственные рабы ( илоты ).

3)Занятия:

Афины: Основные занятия ремесло и торговля.

Спарта: Основные занятие земледелие ( илоты ), война ( спартанцы ).

4)Органы управления:

Афины:Архонты, ареопаг , народное собрание.

Спарта: 2 царя, совет старейшин ( апелла ),народное собрание ( герусия )

Объяснение:

4,7(23 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ