Відповідь:
Криза Римської республіки відноситься до тривалого періоду політичної нестабільності та соціальних заворушень, що завершилися знищенням Римської республіки та її перетворення у Римську імперію, приблизно з 134 р. до н. е. до 44 р. н. е.
Точні дати кризи невідомі, оскільки Рим коливався між нормальним соціально-економічним станом та кризою протягом багатьох десятиліть[1].
Подібним чином, причини і атрибути кризи змінювалися протягом десятиліть, і включали в себе поширення рабства, розбою, внутрішні і зовнішні війни, земельну реформу, винахід болісних нових покарань[2], розширення римського громадянства та зміну складу римської армії[3].
Сучасні вчені також не можуть дійти єдиного висновку щодо природи кризи. Традиційно розширення громадянства (з усіма його правами, привілеями та обов'язками) було негативно оцінено Саллустом, оскільки це спричинило внутрішній розбрат, виникнення суперечок з італійськими союзниками Риму, рабські повстання та бунти. Однак інші вчені стверджували, що, оскільки республіка означає res publica — справа людей (тобто основною цінністю для держави є людина і соціум) — бідних та безправних громадян не можна звинувачувати в тому, що вони намагаються задовольнити свої законні скарги[4].
В период Нового царства таким эталоном стоимости была спираль, которую изготавливали из медной проволоки. Она носила название утен. Позже, когда она получила огромное распространение по всей стране, спираль сделали иероглифом, обозначавшим утен. Ее применяли только для тех случаев, когда было необходимо компенсировать некую разницу в стоимости товаров. Однако цена на товары обычно измерялась именно ей. В храме Тота есть изображение, на котором присутствует податный список. На нем напротив каждого предмета стоит его стоимость, измеренная в утенах. Была и еще одна единица стоимости — дебен. Вообще, слово обозначает «кольцо», но со временем его значение изменилось. Теперь оно отноислось не к предмету, а к его весу или стоимости.
Объяснение: