Відповідь:
Останній гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній Україні (1750-1764Представник козацького родуРозумовських. Граф Російської імперії, генерал-фельдмаршал. ). Вхожий в царську милість и родину.
К.Розумовський намагався перебудувати Гетьманщину на самостійну українську державу європейського типу. Це пожвавлення українського політичного життя й думки було пов'язане з діяльністю самого К.Розумовського. Він намагався — але без успіху — дістати право дипломатичних зносин, дбав про розвиток української торгівлі й промисловості, розпочав широку програму «національних строєній» (у зв'язку з проектом перенесення столиці до Батурина — цими заходами керував Г. Теплов), реформував козацьке військо («воїнська екзерциція», за проектом полковника лубенського Івана Кулябки та інші заходи), планував відкриття університету в Батурині, сприяв розвиткові української науки (зокрема історії), літератури й мистецтва.
Пояснення:
Общественный прогресс ведет к отмене устаревших, негуманных институтов, но и возникновению новых, немногим лучше их. Например, после падения Римской империи перестало существовать рабство, но вскоре вместно него возникло крепостничество. В России XIX века отменили крепостничество, но в городах возникли заводы, на которых их владельцы-капиталисты заставляли рабочих работать по 12-14 часов, не платили им никаких пенсий и не давали отпусков. В общем - отжившее уходит, но не факт, что новое будет намного лучше отжившего.