Відповідь:
Росія отримала Правобережну Україну, Волинь, Через це тут почалось введення російськи реформ спрямованих на підтримку лише російських поміщиків. А українська мова, культура поступово знищувались. Тут було введно кріпацтво для українських раніше вільних селян. Росія всіляко намагалася асимілювати українців і зробити її просто частиною Великої Росії, а не окремою країною, насадити свою мову і культуру. Крім того було повністю знищене запорозьке козацтво, а ті хто втік пішли на Дон, захищат кордони Російської імперії від нападів з кавказу. Тобто Донські козаки етнічні українці.
Габсбурзька монархія — Малопольщу і Галичину з Руським, Белзьким і західними околицями Волинського та Подільського воєводств територією 83 тис. км² з 2 650 тис. мешканців. (Відтоді почався австрійський період історії Львова та краю, тривав він до 1 листопада 1918 року). Тут були кращі реформи, але насаджувалась теж інша культура і мова.
Причини чому Україну розділили:
1. Програш союзників - Швеції у війні Мазепи за незалежність з Росією, а також Кримського ханства. Також можна віднести ослаблення Османської імперії, як потнційного союзника зі сторони Кримського ханства.
2. Значне виснаження української армії у непотрібній їй війнах з Швецією, на яку постійно відправляла Росія.
3. зміцнення в той час таких держав як Росія, Габзбурської династії і Прусії.
Пояснення:
Відповідь:
Російський уряд посилював свій вплив і на інші українські регіони. Щоправда, за участь союзників у війнах з Туреччиною він розплачувався українськими територіями. Катерина II не заперечувала, коли під час російсько-турецької війни 1768—1774 рр. австрійські війська захопили територію Північної Буковини, крім Хотинського краю. До складу Австрійської монархії потрапило й Закарпаття. У результаті першого поділу Польщі в 1772 р. між Прусією, Австрією та Росією до Австрії відійшла також Галичина. При сприянні Росії західноукраїнські землі були відірвані від материнського ядра й опинилися під владою Австрії.