22 червня 1941 р. о 3-й годині 15 хвилин німецька артилерія та авіація нанесли несподіваний масовий удар по радянських військах. Цей наступ став початком німецько-радянської війни, або бойових дій на Східному фронті Другої світової війни. За кілька годин під бомбардування потрапили всі міста в західних областях СРСР, а також Київ, Одеса, Севастополь, Мінськ, Мурманськ. Головною ціллю були аеродроми, лінії комунікацій, залізничні вузли, склади з боєприпасами.
Керівництво СРСР і командування Червоної армії виявилися зовсім не готовими до такого розвитку подій. Червона армія, мобілізована до західних кордонів, чекала наказу перейти у наступ і воювати «малою кров’ю» на «чужій території», як це планував Сталін. Однак Гітлер випередив його всього на кілька тижнів. Радянський Союз не готувався до оборони, а тому приголомшливий удар вермахту призвів до загального колапсу і воєнної катастрофи Червоної армії 1941 року.
1.Превращение Казахстана в сырьевой придаток и экономическое его освоение вызвали необходимость строительства железной дороги для вывоза сырья.
Самые крупные магистрали:
а) Среднеазиатская ЖД Красноводск-Ташкент.
б) Оренбург-Ташкент.
в) Участок Транссибирской ЖД.
2. Либерально - демократическая интеллигенция придерживалась тактики разумного компромисса. Революционно- демократическая интеллигенция призывала к вооруженному противодействию, принимали активное участие в военных действиях.
Более правильной была позиция либерально- демократической интеллигенции. Потому что восстание все равно было бы подавлено из-за раздробленности восставших.
Шииты: Иран,Ирак, Азербайджан,Сирия, Ливан
Сунниты:остальные многие мусульманские страны