М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Nastyadavydenko
Nastyadavydenko
25.01.2021 21:18 •  История

Виправте три помилки в історичному тексті: «Важливою віхою в історії українського козацтва 90-х років XV ст. було повстання 1549 – 1566 рр., що набуло ознак козацької війни. Важливу роль у керівництві збройними виступами відіграв Северин Величко».

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Ден2251
Ден2251
25.01.2021

Піднесення турецької культури знайшло відображення насамперед у розвиткові літератури та образотворчого мистецтва. Другу половину XVI і XVII ст. вважали «золотим віком» турецької поезії. Чудовим поетом тієї доби був МоялаМахмуд, відомий під псевдонімом Абдуль Баки. Поширеним лейтмотивом тогочасної поезії стало уславлення радощів життя. Поет ІльясРевані у своїх творах вихваляв переваги легкого та безтурботного життя, побут і звичаї мешканців Стамбула, радощі кохання. У часи занепаду Османської імперії набув поширення сатиричний жанр. Представники цього напряму висміювали життя панівних верств імперії, що бездумно сприяли її занепаду. У творах поетів, які писали для султана та його наближених, більше уваги приділялося вишуканості форми, ніж змістові віршів.

У турецькій прозі часів розквіту імперії набули поширення невеликі оповіді, анекдоти, усмішки, складені письменником Лямі. У своїх збірках він вперше помістив розповіді про ходжу Насреддина. Цей сільський імам з його гострими жартами, поєднаними з добрим народним гумором, став у майбутньому відомим в усьому світі.

Наукових досягнень було набагато менше. Це пояснювалося, передусім, низьким рівнем розвитку освіти та домінуванням ісламу в усіх сферах науки і культури. В XVI ст. найбільш відомими вченими були ЄвліяЧелебі та Хаджі Халіф. Учений і мандрівник ЄвліяЧелебі написав «Книгу мандрів», в якій виклав власні враження від багатьох країн Європи, Азії та Африки. Хаджі Халіф створив працю «Дзеркало світу», в якій, спираючись на арабські та європейські джерела, описав будову Всесвіту.

Объяснение:

4,6(31 оценок)
Ответ:
Lizazazazazaza
Lizazazazazaza
25.01.2021

У центри Європи хрестові походи були проти ересі.Вона вважалася не безпечнішим явищем,ніж далекі мусульмани,оскільки шкодила "тілу Христа зсередини".

Найбільш яскравою ерессю в Європі був катаризм ,також відомий як альбігезіанство-у Альбі,міста на півдні Франції ,де він процвітав.

Наслідки:

Альбігойський хрестовий похід був завершений французьким королем Людовиком VII.Хоча він помер незабаром після своеї перемоги на півдні,він відновив контроль над регіоном у 1226 р. та дав надії сім'ї Раймонда на незалежний Тулуз.

4,4(30 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ