М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Ahela007
Ahela007
16.10.2022 19:31 •  История

Історичний портрет

Сталіна​

👇
Ответ:
badangel888
badangel888
16.10.2022

Ста́лін Йо́сип Віссаріо́нович— радянський військовий та політичний діяч грузинського походження. Перебуваючи на постах генерального секретаря Комуністичної партії Радянського Союзу (1922–1953) та голови уряду (1941–1953), встановив в СРСР однопартійну тоталітарну систему та став фактично одноосібним диктатором. Створені за його правління політична система й ідеологія дістали назву сталінізм.

Народився у бідній сім'ї в місті Горі, навчався у духовній семінарії до 1889. В молодості приєднався до марксистської РСДРП та став послідовником Леніна. Редагував більшовицьку газету Правда, брав участь у розбоях, викраденні та вимаганні на користь партії, за що його неодноразово арештовували та відправляли в заслання. 1912 року обраний до складу ЦК. Після більшовицького перевороту став членом Політбюро, а згодом зайняв пости наркома у справах національностей й державного контролю. Упродовж громадянської війни в Росії виступав у ролі спеціального уповноваженого партії на важливих ділянках фронту. 1922 року Йосип Сталін посів пост генерального секретаря ВКП(б), а після смерті Леніна сконцентрував владу у своїх руках, розмістив ключових прибічників на основні посади та вигнав потенційних суперників й колишніх союзників.

Йосип Сталін вважається однією із найзначніших і водночас найсуперечливіших постатей ХХ століття, ставши ще при житті об'єктом фанатичного культу особи у всесвітньому марксистсько-ленінському русі. Тільки в останні роки свого існування КПРС визнала злочини проти людяності, вчиненні при його режимі, проте відмовилася брати відповідальність за них. Після розпаду Радянського Союзу Йосип Сталін зберіг певну популярність в Росії та Грузії. Разом з тим, його тоталітарний уряд засудили за порушення фундаментальних прав та свобод людини, масові репресії, етнічні чистки, сотні тисяч страт і голод, внаслідок яких загинули мільйони людей.

4,5(92 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Gorki2005
Gorki2005
16.10.2022

Да все определяла! Как и чем засеивать поле, распоряжалась угодьями: лесом, сенокосом, пастбищем. Все это не делилось между семьями, а было общим. Когда крестьянин разорялся или у него что-то случалось, он всегда шел в общину, потому что знал, что она не оставит в беде. Община выбирала своего старосту и следила за порядком на своих землях. Самое страшное наказание для крестьянина было изгнание из общины, ведь он больше не находился под защитой, от него отворачивалась вся община, а также он лишался всех прав.



4,7(44 оценок)
Ответ:
galitskovao
galitskovao
16.10.2022
С 1337 - 1453
Война продолжалась 116 лет ( с перерывами) . Серия конфликтов: 
первый: (Эдвардианская война ) с 1337-1360 
второй : ( Каролингская война) - 1369-1396
третий: (Ланкастерская война) 1369 - 1424
четвертый: 1424-1453
Война оказала сильное влияние на развитие военного дела: на полях сражений возросла роль пехоты, требовавшей меньше затрат при создании больших армий, появились первые постоянные армии. Были изобретены новые виды вооружения, появились благоприятные условия для развития огнестрельного оружия.
4,4(30 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ