Відповідь:
У XV столітті його бурхлива політична і військова діяльність ледь не призвела до відновлення української державності. Саме із діяльністю цього литовсько-руського князя пов’язані події Луцької війни 1431 р. та героїчної оборони Луцького замку. Там, власне, він і помер як волинський князь. Разом із тим це був дещо деспотичний і навіть жорстокий володар, який навіть наказав стратити, за підозрою у зраді, Київського митрополита Ґерасима. Але зрозуміло, що постать цього політика була доволі колоритною. Це був литовсько-руський князь Свидригайло Ольгердович (1370-1452 рр.)
Факты в подтверждение точки зрения Н.И.Костомарова:
Некоторые земли присоединялись к Московскому княжеству в качестве покупки (например, города Галич, Углич, Белоозеро были в прямом смысле куплены Иваном Калитой).Некоторые земли присоединялись к Московскому княжеству после вооружённых захватов (например, Тверь, Новгород)Факт в опровержение точки зрения Н.И.Костомарова:
Некоторые земли добровольно заключали союз с Московским княжеством (например, Владимир вошёл в него после переезда митрополита Алексия в Москву).