Сейчас, по стольких лет я могу тихообразно поведать вам, о други, о делах тех мятежных, когда князь наш Дмитрий Иванович повел свое храброе войско на недругов Земли Русской.
Перед битвой держал он военный совет, на котором решено было, перейдя реку, бой принять.
И была нам предзнаменование: перед боем сошлись два могучих богатыря - от русских монах Пересвет и от бусурманов - Челубей. Оба погибли они, пронзенные копьем противника, но Пересвет наш и мертвый в седле удержался, и было это нам добрым предзнаменованием.
Дмитрий наш князь разработал очень умную стратегию - не всей массой мы на татаров перли, а выстроил он нас в три линии - я был в третьей линии, мы прятались в лесах, прикрывая линию отступления.
Те, кто воевал на первой (главной) линии, приняли на себя первый удар и приняли самые страшные потери (после битвы мы семь дней еще тела их собирали, чтобы земле придать).
Когда потери на главной линии стали видимыми, ударили мы по супостату с тыла. Монголы, застигнутые врасплох и не ожидавшие нападения, бежали. Русские преследовали их, гнали, сколько сил было, убивая неверных одного за другим.
Слышал я потом, что Мамай в Крыму укрылся, да ненадолго - убили его.
А Князь наш Дмитрий Иванович после той битвы получил прозвище, которое, сохранится теперь за ним на веки вечные - Дмитрий Донской.
Відповідь:
Росія отримала Правобережну Україну, Волинь, Через це тут почалось введення російськи реформ спрямованих на підтримку лише російських поміщиків. А українська мова, культура поступово знищувались. Тут було введно кріпацтво для українських раніше вільних селян. Росія всіляко намагалася асимілювати українців і зробити її просто частиною Великої Росії, а не окремою країною, насадити свою мову і культуру. Крім того було повністю знищене запорозьке козацтво, а ті хто втік пішли на Дон, захищат кордони Російської імперії від нападів з кавказу. Тобто Донські козаки етнічні українці.
Габсбурзька монархія — Малопольщу і Галичину з Руським, Белзьким і західними околицями Волинського та Подільського воєводств територією 83 тис. км² з 2 650 тис. мешканців. (Відтоді почався австрійський період історії Львова та краю, тривав він до 1 листопада 1918 року). Тут були кращі реформи, але насаджувалась теж інша культура і мова.
Причини чому Україну розділили:
1. Програш союзників - Швеції у війні Мазепи за незалежність з Росією, а також Кримського ханства. Також можна віднести ослаблення Османської імперії, як потнційного союзника зі сторони Кримського ханства.
2. Значне виснаження української армії у непотрібній їй війнах з Швецією, на яку постійно відправляла Росія.
3. зміцнення в той час таких держав як Росія, Габзбурської династії і Прусії.
Пояснення: