Узнайте, какие представительные органы власти действуют в современных европейских странах. Что общего они имеют с сословно-представительными органами власти времен Средневековья?
Соседями восточных славян (к IX в.) были на западе балтийские племена: ливы, чудь, весь, корела и др., западные славяне: поляки (ляхи), словаки, чехи, а также венгры (угры); на северо-востоке – многочисленные угро-финские племена: мордва, мари, мурома, меря и др.; на Нижней Волге – хазары, на востоке – волжские болгары, а на юге в Причерноморье – печенеги и другие тюркские племена.Расселяясь, восточные славяне вытесняли живущие здесь народы или ассимилировались с ними. После закрепления на новых местах восточные славяне создают основы своей обществен-ной и хозяйственной жизни.
Завершення політичного об'єднання руських земель відбулося в період правління Івана Васильовича III і перших років князювання Василя III. Говорячи про централізацію, слід мати на увазі два процеси: об'єднання земель навколо нового центру - Москви і створення центрального державного апарату, нової структури влади в Московській державі. Паралельно об'єднання земель стали оформлятися органи державного управління.З часу утворення єдиної централізованої держави створюються нові складні форми законодавства - кодекси: Судебник, статутні та судові грамоти. У XV-XVI ст. цивільно-правові відносини поступово виділяються в особливу сферу, і їх регулювання здійснюється спеціальними норми, включаються в різного роду збірники (грамоти, судебники та ін.) Договір - одна з найпоширеніших в придбання прав на майно. Широке поширення одержує письмова форма угод, відтісняють на другий план показання свідків. Контроль за процедурою проходження в офіційній інстанції договірних грамот в угодах про нерухомість посилюється після введення Писцовой книг.