1. повторение первый раздел.Вы должны уяснить:последовательность образования государств;четко представлять себе их преемственность и взаимозависимость;понять,как и почему сменялись государства на территории Казахстана.
Перший похідредагувати перший азовський похід розпочався весною 1695 року. під азов виступила московська армія (31 000 осіб, 170гармат) на чолі з генералами антоном головіним, францем лефортом і патріком гордоном. одночасно з наступом на азов українська армія (120 000 осіб) на чолі з гетьманом іваном мазепою і невеликий московітський загін під командуванням бориса шереметєва захопили у липні 1695 року османсько-татарські фортеці кизикермен, тавань та інші. підійшовши до гирла дону, московські війська 5 липня 1695 року почалиоблогу азова. невдалі штурми фортеці 5 серпня і 25 вересня призвели до великих втрат і примусили московітську армію в листопаді 1695 року відступити. другий похідредагувати наприкінці 1695 року розпочалась підготовка другого азовського походу. на верфях у преображенську іворонежі було збудовано близько 30 військових кораблів. у квітні 1696 року московські війська (75 тисяч чоловік) під командуванням о. шеіна вирушили на кораблях і суходолом до азова. для нової війни з османами запорозькі майстри у брянську виготовили 42 великі бойові чайки (скампавеї). разом із запорозькими чайками вони склали значну військову силу, яку кошовий отаман іван гусак під керівництвом полковника якима чалого „для воїнського промислу над кримом і для оборони завойованих у османів городків” відправив для підкріплення запорозьких гарнізонів в кизи-кермен і тавані. туди ж з козаками попливло і 2 500 московітських солдатів. наприкінці квітня з україни виступив український козацький корпус (15 тисяч чоловік) на чолі зчернігівським полковником яковом лизогубом. друга частина московських військ і українська армія (70 тисяч чоловік) діяли в пониззі дніпра. в травні 1696 року азов був з суші і блокований московським флотом під командуванням ф. лефорта. після запеклого штурму фортеці 17-19 (27-29 липня) українськими полкамигарнізон фортеці капітулював.[джерело? ] вирішальну роль у облозі та здобутті азова відіграли українські козаки.[джерело? ] похід козацького флоту на чолі з яковом морозом відвернув на себе значні сили османського флоту і кримського хана. це значно полегшило штурм азова.
Александрия была основана Александром Великим в 331-332 году до н. э. после завоевания им Египта и названна в его честь. История ее появления изложена в многочисленных и часто противоречивых свидетельствах из разных античных источников.
По одной из легенд Александр начертил план нового города, насыпав основные линии зерном, поскольку у него под рукой не оказалось мела. Некоторые авторы упоминают стаи птиц, которые слетелись к ногам великого полководца и склевали зерно. Спутники Александра истолковали это как хороший знак: новый город будет процветать и кормить многие народы. По сведениям Псевдо-Каллисфена, на территории будущего города располагалось 16 египетских деревень, из которых значительным было лишь поселение Ракоте или Ракоти (коптско-саидский rakote, бохайрский rako+ - "основанное богом Ра"), где уже при фараонах Саисской династии (VII-VI вв. до Р. Х.) селились греки. Впоследствии это имя носил один из кварталов (греч. ῾Ρακῶτις), а египтяне называли так сам город.
Александрия стала форпостом, выполнявшим функции связующего звена между отдельными частями державы Александра. После смерти Александра (тело которого, по одной из легенд, было перевезено в Александрию) город стал столицей эллинистического государства Птолемеев в 305-330 годах до Р. Х. и вскоре превратился в крупнейший религиозный, культурный и экономический центр Средиземноморья. Алексндрия поддерживала тесные связи с Малой Азией, Палестиной, Аравией, Грецией, островами Эгейского моря, Карфагеном, Сицилией и Римом. Она стала полиэтничным торговым центром и средоточием чудес света.