М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ЕрнарЖанар
ЕрнарЖанар
03.05.2021 13:06 •  История

Як розвивалися в роки війни відносини між гетьманщиною та московією​

👇
Ответ:
к2а2т2я
к2а2т2я
03.05.2021

Объяснение:

Розпочавши війну з Річчю Посполитою, Б. Хмельницький розумів необхідність підтримання добрих відносин із Московською державою. По-перше, виступ московської армії союзницею поляків у їх боротьбі з українцями для останніх мав би катастрофічні наслідки. По-друге, у тогочасному світі визначальне значення мала приналежність до однієї релігії. Українці вважали себе приналежними, разом із московитами, до одного православного народу, очікували від братів по вірі до у війні проти влади католицької Польщі. Унаслідок цього в українському суспільстві в роки Національно-визвольної війни поширювалися промосковські настрої.

У 1648—1653 рр. гетьман Б. Хмельницький постійно підтримував зв'язки з правлячими колами Московської держави. Одразу після Корсунської битви гетьман звернувся з листом до московського царя Олексія Михайловича, повідомив про перші перемоги козаків і спробував заручитися його підтримкою у війні з поляками. Ситуація була досить складною. Союзниками Б. Хмельницького були кримські татари, які були ворогами Московської держави. Річ Посполиту й Московію поєднував Поляновський мирний договір 1634 р. Уряд останньої не хотів його порушувати.

Після початку повстання на кордоні з Україною зосереджувалися московські війська, які могли в разі прохання польського уряду рушити в наступ проти козаків. Після отримання московським урядом листа Б. Хмельницького запланований похід в Україну було відмінено.

ЗО грудня 1648 р. гетьман відправив до Москви посольство, очолюване полковником С. Мужидонським, клопотатися про надання воєнної до прийняття Війська Запорозького у складі Чернігівського, Київського, Брацлавського, Подільського, Волинського воєводств і Мозирського повіту московським царем «під свою руку». Це було перше зафіксоване у виявлених джерелах прохання Хмельницького перейти під протекцію Московської держави. Проте московський уряд через власну неготовність до війни з Польщею відмовився обговорювати питання військової до Було заявлено, що лише після того, як Хмельницький і козаки самостійно звільняться з-під польської влади, вони можуть, якщо побажають, перейти в підданство до московського царя.

 

У наступні роки гетьман неодноразово повторював своє бажання прийняти протекцію московського царя, але той не поспішав давати відповідь і уважно гав за ситуацією в Україні. У середині 1650 р. московський уряд звинуватив ослаблену війною з козаками Річ Посполиту в систематичних порушеннях Поляновського договору й розірвав його.Із серпня 1651 до травня 1653 р. в Москві майже безперервно працювали українські посольства, які за наказом гетьмана вели переговори, вимагаючи згоди на прийняття Гетьманщини під «государеву руку».

У червні 1653 р. Б. Хмельницький попередив московську сторону, що в разі затягування переговорів прийме протекцію турецького султана.1 жовтня 1653 р. на скликаному в Москві Земському соборі було ухвалено рішення: «Військо Запорозьке з містами і з землями прийняти під государеву високу руку» та про оголошення війни Речі Посполитій. Для реалізації цього рішення до Гетьманщини вирушило спеціальне московське посольство, очолюване боярином Василем Бутурліним.

Україно-московський договір 1654 р. Для вирішення питання про прийняття протекції московського царя за розпорядженням Б. Хмельницького 8 січня 1654 р. в Переяславі було скликано військову раду. У ній брали участь старшина і представники всіх полків. Вислухавши промову гетьмана, рада підтримала його пропозицію прийняти підданство одновірного московського брата.

Гетьман, старшина й московські посли рушили до Успенської соборної церкви Переяслава. Б. Хмельницький планував, що там обидві   сторони,   за   європейською   традицією,   складуть   присягу.

Однак трапилося замішання. Бутурлін заявив, що цар своїм підданим не присягає. Б. Хмельницький уладнав конфлікт, заявивши, що Військо Запорозьке згодне скласти присягу.

+Після ради в Переяславі московські посли вирушили до міст і містечок Гетьманщини, де, за їх даними, присягу склали 127 338 осіб. Водночас серед козацької старшини відмовилися присягати Іван Богун, Іван Сірко та деякі інші. Тривалий час не хотіли присягати козаки Запорозької Січі. Незадоволені прийняттям присяги були серед козаків Кропив'янського, Корсунського, Полтавського, Уманьського і Брацлавського полків. Із «великою неохотою», небезпідставно побоюючись обмеження своїх прав, приймало присягу вище православне духівництво. Відмовлявся присягати київський митрополит Сильвестр Косов.

4,5(86 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Соня200789
Соня200789
03.05.2021

великий шелковый путь был своеобразным соединением между ближним востоком, европой и китаем.

по шелковому пути ходили не только торговцы. вместе с ними ходили ученые и путешественники, делавшие открытия. таким образом, был культурный обмен между странами. ведь торговцы продавали не только вещи, но и свитки на разных языках. в свитках были записаны знания разных стран по разным вопросам.  талантливые художники, скульпторы и архитекторы путешествовали по разным странам, пролегающим по великому шелковому пути. везде они оставляли свой почерк в искусстве.

 

китай считался монополистом в сфере продажи шелка, фарфора и чая. в разных странах эти товары обменивались на лук, морковь, виноград и другие продукты, которые восток доселе не знал. шелковый путь дал возможность узнать западу восточные учения. из-за этого ислам и буддизм распространились на ближнем востоке. европа, шелковому пути, узнала о далеких, неизведанных для нее землях. 

4,6(45 оценок)
Ответ:
Вовка753
Вовка753
03.05.2021
Главную роль в голландии играл не промышленный, а торговый капитал. если активно развивала собственное производство и внутренний рынок, то для развития голландии первостепенное значение имела внешняя торговля.   голландия стала центром мировой торговли, доходы от которой сыграли важную роль в развитии ее . внешняя торговля голландии охватывала все страны европы и их колонии. голландия контролировала большую часть торговых перевозок в северном и средиземном морях. в середине xvii в. торговый оборот голландии достиг 75-100 млн флоринов в год и она стала лидером мировой торговли. денежный капитал голландии превосходил денежный капитал всех европейских стран, она стала самой богатой державой европы и страной-банкиром.  в xvi в. в начинается развитие капиталистической мануфактуры — новой формы производства. этот процесс связан с огораживанием (крестьян сгоняли с земли и отдавали земли под пастбища). возникали многочисленные текстильные мануфактуры. стала основным поставщиком сукна на европейские рынки. развитию капиталистического производства и приобретение колоний. была открыта биржа и организованы торговые компании.
4,7(97 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ