У II половині XVI, XVII століття могутність Османської імперії йде на спад. Під час правляння Селіма II імперії було завдано сильного удару. У 1571 р. в знаменитій битві біля м.Лепанто іспанський флот за підтримки ескадр італійських міст повністю знищив турецькі військово-морські сили. Це призвело до втрати Туретччиною контролю над частиною Середземномор'я. Не змогли утримати й Туніс. У 1683 р. турецька армія під проводом великого візира вторглася на територію Австралії й взяла в облогу м.Відень, але була успішно знята завдяки втручнанню козацького війська. Турки навіть втратили прапор пророка Мухамеда.Ця принизлива поразка припинила османську експансію в Європі. Імено поразки у війнах ослабили Османську імперію. Османське військо було вигнане з Угорщини й Трансільванії. До Росії відійшла фортеця Азов.
История Владимиро-Суздальского княжества XII - XIV вв. - одного из крупнейших государственных образований Северо-Восточной Руси, - это важнейший раздел общерусской истории.
Наряду с названием «Северо-Восточная Русь» в литературе используются синонимичные термины. Для периода IX—XI вв. Ростовская земля, в XI — сер. XII вв Ростово-Суздальское княжество, с сер. XII — сер. XIII Владимиро-Суздальское княжество, с сер. XIII — Великое княжество Владимирское. В источниках встречаются названия: Суздальская земля, Залесская земля, Залесье (то есть то, что находилось «за лесом» по отношению к киевским землям); в новгородском летописании — низовская земля (положение страны по отношению к Новгороду).
У 1683 р. турецька армія під проводом великого візира вторглася на територію Австралії й взяла в облогу м.Відень, але була успішно знята завдяки втручнанню козацького війська. Турки навіть втратили прапор пророка Мухамеда.Ця принизлива поразка припинила османську експансію в Європі. Імено поразки у війнах ослабили Османську імперію. Османське військо було вигнане з Угорщини й Трансільванії. До Росії відійшла фортеця Азов.