Питання до фільму «Оборонні бої 1941-1942 р.р.» 1)Наведи статистичні данні щодо втрат радянської сторони до грудня 1941 року (територія,загиблі,полонені і т.п.)Про оборону яких великих міст детально розповідає фільм?
2)Що ти дізнався про «київський котел»? Те що трапилося з військами Південно-західного фронту - це випадковість чи закономірність? Доведи свою думку.
3)Війська якої країни – сателіта фашистської Німеччини приймали участь в окупації півдня України. Як вони воювали?
4)Чому при всій мужності морякам Приморської армії прийшлось залишити Одесу? Коли це сталося?
5)Коли почалася оборона Одеси? Що ти дізнався про складнощі оборони Одеси з вуст учасників тих подій?
6)Чому Сталін попередив, що евакуації із Севастополя не буде? В чому полягала стратегічна цінність Криму в роки війни?
7)Чи погоджується ти зі словами німецького фельдмаршала Манштейна, який назвав останні тижні оборони Севастополя «безглуздими жертвами». Доведи свою точку зору.
8)На прикладі оборони Севастополя, доведи,що у липні 1942 року Сталін вчинив жорстоко з захисниками міста
9)Назви міста України при обороні яких була найбільша кількість радянських полонених. Чому так сталося?
У Римі і багатьох провінційних центрах було зорганізовано навчання для дітей. Так, приватні вчителі або у себе вдома, або в громадських місцях, або просто у садах збирали групи дітей і за плату навчали їх читати, писати і рахувати. Це відбувалося так: вчитель вимовляв букви і слова, а учні повторювали їх вголос, потім він на навощеній дощечці писав букви і слова, а учні списували їх. У подібних початкових школах вчилися діти віком від 7 до 12 років.
Наступною ланкою освіти була "граматика", де курс навчання тривав чотири роки. Приміщення таких шкіл прикрашалися погруддями письменників і філософів. Тут учні читали і коментували уривки з творів поетів і письменників, робили письмові вправи. Грецька і латинська літератури вивчалися як окремі предмети. Досягши 36 років, учні переходили до школи "риторики", яку можна порівняти із сучасною вищою школою.
Подібні школи користувалися великою популярністю, оскільки, незважаючи на посилення імператорської влади, в країні продовжувало цінуватися мистецтво красномовства. Самі імператори надавали кошти на утримання шкіл латинської і грецької риторики. "Ритори" – вчителі красномовства були частими гостями в маєтках аристократії. Вони вчили своїх слухачів мистецтву побудови фраз, вишуканості мови, організовували змагання слухачів, переможцям, як правило, дарували книгу.
У Римській імперії продовжували розвиватися історичні центри наукової думки - власне Рим, Олександрія, Пергам, Родос, Афіни, Карфаген, Массилія. В Олександрії існували Музейон і бібліотека, в Афінах - славнозвісні філософські школи, засновані ще Платоном (Академія) і Арістотелем (Лікейон).
Великими культурними центрами залишалися Пергам і Родос, куди приїздили діти римської знаті завершувати свою освіту. А біля міста Пергам виник крупний науково-медичний центр - Асклепіон.
Объяснение: