афинским гражданином мог быть житель Аттики, оба родителя которого имели гражданские права, а его имя было записано в особом списке, ведущемся в демах, низших административных единицах Аттики.
Верфь — место постройки/ремонта судов или предприятие для постройки/ремонта судов и кораблей. В советский период для предприятий судостроения применялось название судостроительный завод.
Денежный сбор, вид особого налога, взимаемого государственными органами.
Нало́г — обязательный, индивидуально безвозмездный платёж, взимаемый с организаций и физических лиц в форме отчуждения принадлежащих им на праве собственности средств, в целях финансового обеспечения деятельности государства и муниципальных образований
ПЕРЕСЕЛЕНЦЫ - лица, меняющие место постоянного проживания в соответствии с международным договором или по решению компетентных органов государства, принятому в соответствии с законодательством.
Вольноотпущенные — крепостные крестьяне, получившие волю при крепостном праве.
Афинские граждане - те люди, у кого и отец, и мать были свободными людьми и гражданами.
Верфь - судовое или корабельное предприятие, занимающиеся ремонтом кораблей или их постройки.
Пошлина – специальный сбор, взимаемый в установленном законом размере при осуществлении определенных действий с юридических или физических лиц.
Налог - определённая сумма капитала которую необходимо выплачивать государству.
Переселенцы - граждане, которые являются переездными в другое место жительства, или люди ставшие иммигрантами. Переселенцы от слова - переселиться, то есть перейти и поселиться то есть осесть на место жительства.
Вольноотпущенники, от слова - вольноотпущенные, крепостные крестьяне, получившие волю при крепостном праве.
Объяснение:
1. Революція у Франції
Революція була наближена неврожаями 1845—1846 pp. та економічною кризою 1847 р. Почалися масові банкрутства, звільнення та зростання безробіття. Улітку 1847 р. розпочався рух так званих бенкетів: щоб пропагувати реформи і при цьому обійти суворі заборони спілок та зборів у Парижі та великих провінційних містах організовувались обіди. Під час них гучно говорили про реформи і різко критикували уряд. Розлючений уряд заборонив черговий такий бенкет, призначений на 22 лютого 1848 р.
2 Революція в Німеччині
Наявність залишків феодалізму, роздробленість Німеччини, яка гальмувала її розвиток, вплив революції у Франції — все це зумовило розгортання революції в Німеччині.
3 Революція в Італії
В Італії революція 1848 р. почалася з народного виступу на острові Сицилія, де безземельне селянство і робітники сірчаних копалень нещадно експлуатувалися великими землевласниками і власниками копалень. До цього додалося погіршення економічної ситуації внаслідок неврожаїв та криз. 12 січня 1848 р. спалахнуло повстання в Палермо — головному місті Сицилії. Урядові війська було розбито, король змушений був утворити ліберальний уряд і пообіцяти конституцію.
4 Революція в Австрійській імперії
Революційні події в імперії почалися після звістки про зречення французького короля. 13 березня 1848 р. почалося повстання у Відні. Повстанці вимагали відставки канцлера Меттерніха, який очолював уряд понад 30 років. Імператор наступного дня змушений був задовольнити цю вимогу. Утворився новий уряд, який оприлюднив проєкт нової конституції та новий виборчий закон. Проте ці проєкти мали недемократичний характер і викликали нові незадоволення народу, демонстрації та будівництво барикад. Імператор змушений був тікати зі столиці в Інсбрук.