М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
leesasha083
leesasha083
13.12.2021 06:46 •  История

Назвіть грецькі міста колонії на теріторії сучасної Украини

👇
Ответ:

У VII столітті до нашої ери грецькі дослідники-мореплавці вперше з'явилися на території сучасної України, біля берегів Боспора Кіммерійського (Керченська протока, Крим). В порівнянні з невеликими ділянками кам'янистої, бідної на врожаї землі Греції, цей край здався їм мирною напівпустелею з казково родючою землею. За підрахунками вчених, греки заснували в ті часи, за морем , декілька сотен міст. Це переселення зараз називають великою грецькою колонізацією, а нові міста - колоніями. Великою її називають через величезну кількість колонізаторів. Відбувалася вона протягом майже 300 років

Тіра (сучасний Білгород-Дністровський) - засновано в VI ст до н.е. переселенцями з грецького Мілета. В III ст до н.е. досягло найбільшого розквіту. Внесено до реєстру ЮНЕСКО як одне з 10 найстародавніших міст світу. Також є найстародавнішим містом, залишки якого ще збереглися в Україні.

Стародавня Ольвія була заселена греками в середині VI століття до н.е. Єдиної точки зору щодо дати заснування Ольвії немає й по цей день. Деякі дослідники кажуть про кінець VII-VI століть до н.е., інші вважають, що місто було засновано на початку або протягом VI століття до н.е.

Антична Керкінітіда виникла в VI ст до н.е. (приблизно у 553-483 р.р. до н.е.). Це пересічне грецьке містечко було найменшою за розміром демократичною республікою античного світу.

Херсонес - стародавнє грецьке місто - держава (422-421 до н.е.) на півдні Кримського півострова.

Ще одним з еталонних пам'ятників є найбільше, у минулому, поселення на узбережжі - Калос Лімен (з грецької - "прекрасна гавань"). Вперше елліни з'явилися тут на самому початку IV сторіччя до н.е.

Пантікапей (сучасна Керч) - столиця могутнього царства Боспорського, як і багато античних міст-полісів засновано грецькими колоністами на узбережжі Північного Причорномор'я, на початку VI століття до н.е. і яке існує на цьому місці вже більше 26 століть.

Німфей (з грецької - "святилище німф") — стародавнє грецьке місто, що знаходилося на західному березі Керченської протоки. Німфей був заснований біля 570-х — 560-х років до н.е.

Феодосія (з грецької - "Богом дана") - місто в Криму, порт на Чорному морі. Феодосія була заснована більше 2530 років тому греками з Мілета. Започаткували місто грецькі торговці, що облаштувалися тут в VI столітті до нашої ери.

Ілурат - добре укріплене городище у внутрішній частині Керченського півострова, поблизу сучасного села Іванівка. Археологам вдалося приблизно встановити період з'явлення Ілурата на мапі — 1-3 століття до н.е. На сьогоднішній день ця фортеця — є одним з найбільш яскравих і значних пам'ятників боспорської фортифікації перших століть нашої ери, що збереглися.

Кіммерік — стародавнє грецьке місто в Криму, на південному узбережжі Керченського півострова, був заснований мілетськими колоністами в V столітті до нашої ери й процвітав на початку християнської ери. Його назва може відноситися до ранніх кіммерійських поселень. Кіммерік захищав Боспорське королівство від скіфів.

Акра - невелике стародавнє грецьке портове поселення кінця VI ст. до н.е. – IV ст. н. е., що розташовувалося в найпівденнішій точці Керченської протоки, на краю мису Такіль, утвореного гирлом древньої безіменної річки й Боспором Кіммерійським (Керченська протока). Звідси його назва – “Акра”, що в перекладі з грецької мови означає “кінець, край”.

Кітей, також Кіт або Кідеака - античне городище, що знаходилося на західному березі Керченської протоки. З археологічних розкопок поступово вимальовувалася подоба міста. Датою заснування вважають приблизно 5 століття до н.е.

Зенонів Херсонес - Античне городище, існувало з VI ст до н.е. по VI ст н.е.

Мис Зюк є найпівнічнішою точкою Керченського півострова. Ця територія була заселена з прадавніх часів. Фрагменти перших кам'яних фортифікацій датуються III ст до н.е., хоча основу відносять до V ст до н.е.

Грецьке місто Портмій (VI - I ст. до н.е.) входило до складу Боспорського королівства. Невелике античне місто, що розташовувалося приблизно в напівкілометрі від берега (14 км. від Пантікапею) на невисокому пагорбі біля найвужчого місця Керченської протоки.

Тірітака – місто Боспорського королівства. Тірітака заснована греками в середині 6 ст до н.е.

4,6(45 оценок)
Ответ:

Борисфен, Тіра, Стародавня Ольвія, Антична Керкінітіда, Херсонес, Феодосія, Грецьке місто Портмій.

4,8(78 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
228778anonim228778
228778anonim228778
13.12.2021

а) Был инженером-геологом, основал геологическую академию, сделал в этой сфере множество открытий

Писал учебник на казахском, поднимал уровень образованности среди своего народа, академик основал собственную научную академию

Государственный и общественный деятель, интересовалася культурой, даже поддерживал певцов и писателей  

б) Он был большим знатоком казахской истории, литературы, культуры, этнографии, музыки и фольклора, известны его археологические изыскания на территории центрального Казахстана, труды по педагогике и литературе. Его вклады в развитие науки, культуры, соц. жизни Казахстана очень обширны и важны

4,8(38 оценок)
Ответ:
Qw135tgv245
Qw135tgv245
13.12.2021

Внутрішня політика короля-сонця Людовіка XIV (1638-1715) полягала у кардинальному перетворенні Франції. Людовик XIV спирався на політику Людовіка XIII щодо поширення абсолютного королівського правління (централізованого абсолютизму) на всі частини держави. Він сказав що «Держава це я» - це стало гаслом його політики. Він домінував у центральному уряді Франції та радився з підібраними міністрами. Три-чотири рази на тиждень Луї збирався зі своєю Головною Радою, так званою Conseil d'en Haut. Він складався з трьох-п’яти осіб, де всі були лояльні королю і відібрані ним вручну, щоб служити йому.  Він забезпечив модернізацію правової системи Франції. Цивільне законодавство було реформоване в 1667 році; кримінальне право було реформоване в 1670 р.; в 1672 р. був введений Морський кодекс, а в 1673 - Господарський кодекс. Для виконання свого плану йому потрібна була велика армія. На момент його смерті в 1715 р. армія Франції становила 350 тисяч осіб. Мало того, що вона мала великі розміри, але це була і сучасна армія, повністю контрольована державою. Така армія забезпечила хороший контроль у Франції.  

Зовнішня політика. У 1667 році він розпочав вторгнення в Іспанські Нідерланди, вважаючи це законною спадщиною своєї дружини. Деволюційна війна, як було названо конфлікт, тривала рік і закінчилася, коли французи здалися і віддали землю назад Іспанії. Єдиним завоюванням Франції було декілька міст у Фландрії.

Незадоволений результатом, Людовик XIV вплутав свою країну у франко-голландську війну з 1672 по 1678 рік, під час якої Франції вдалося отримати землі у Фландрії та Франш-Компе. Перемога надала країні статусу домінуючої держави. Близько кінця 1680-х років Іспанія, Англія та Священна Римська імперія об'єдналися разом, щоб утворити Аугсбурську лігу. Війна між Францією та лігою в 1688 р.  тривала майже десятиліття, що призвело до того, що вона стала відомою як Дев'ятирічна війна. У висновку, Франція була змушена відмовитися від великої кількості захоплених територій в Західній Європі.  

Объяснение:

4,7(43 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ