М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
MuLaYa3
MuLaYa3
11.04.2021 05:12 •  История

Терміново потрібно міні есе з цитатами за матеріалом за 7 клас
Тільки завдання номер 3


Терміново потрібно міні есе з цитатами за матеріалом за 7 клас Тільки завдання номер 3

👇
Ответ:
polinka2002761
polinka2002761
11.04.2021
Завдання 3:

Мої судження щодо діяльності князя Володимира Мономаха є позитивні тому що він залишив по собі світлу пам'ять як розумний князь і добрий організатор. Поруч із тим Володимир Мономах –  це приклад доброго, справедливого християнського володаря, що не дозволяє сильнішим кривдити слабших, що велить опікуватися бідними, вдовами і сиротами, що вважає священним обов'язком бути гостинним, а в житті керується засадами християнської любові та моралі.
Своє "Повчання дітям” князь Володимир написав у досить поважному віці, однак адресував його не лише дітям, а й усім нащадкам князівсько-боярського стану, про що пише він сам: «Діти мої або хто інший, слухаючи мою грамотицю, не посмійтеся з неї, а прийміть її до свого серця, і не лінуйтеся, а щиро трудіться».
Володимир Мономах вважав, що виховувати дітей слід на позитивних прикладах батьків, дідів. Одним із основних засобів виховання  князь вважав освіту: «Що вмієте, того не забувайте, а чого не вмієте, того навчайтесь, — як батько мій, дома сидячи, знав п'ять мов, через те й честь йому була в інших країнах..». Повчання Володимира Мономаха – визначна пам’ятка педагогічної літератури. Великий князь радить своїм дітям любити Батьківщину, захищати її від ворогів, бути хоробрим, трудитися, бути гуманними, чуйним до людей, поважати старших, жаліти дітей, сиріт, поважати жінок: “Перш за все не забувайте убогих, а яко можете, по силі годуйте їх і подавайте сиротам. І вдову захистіть, не дайте сильним губити людину. Хто б не був, правий чи винний перед вами, не вбивайте і не веліть убивати його; якщо і завинив хто в смерті, не губіть християнської душі.
Якщо ж вам доведеться цілувати хрест перед братами своїми або перед будь-ким, то перше спитайте свого серця, на чому ви зможете стояти твердо, і тільки тоді цілуйте, а поклявшись, не переступайте клятви, бо загубите душу свою.
Ніколи не майте гордощів у своєму серці і в розумі, а скажіть: сьогодні живий, а завтра помру; смертні ми.
Старих шануйте, як батька, а молодих, яко братів …при старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
В домі своєму не ледачкуйте… Брехні остерігайтесь і пияцтва, і облуди, від того душа гине і тіло».
Торкаючись питань морального виховання дітей, князь Володимир у “Повчанні” багато уваги приділяє нормам і правилам поведінки людини. Він дійшов висновку, що особиста поведінка дорослих в межах цих норм є критерієм вихованості… У свою чергу етикет, манера, тон поведінки перебувають у прямій залежності від моральних вправ. «…Куди б не прийшли і де б не зупинилися, напійте і нагодуйте нужденного. Найбільше шануйте гостя, звідки 6 він до вас не прийшов: простий чи знатний, чи посол; якщо не можете пошанувати його дарунком, то пригостіть його їжею і питвом, бо він, мандруючи далі, прославить вас у всіх землях доброю чи злою людиною.
Хворого навідайте, покійника проведіть в останню дорогу, бо всі ми смертні.
4,8(77 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
кика20051
кика20051
11.04.2021
Во второй половине 14 века. была знаменитая Куликовская битва.
а была она потому что Москва после Ивана Калиты разрасталось быстрыми темпами и подавляла под собой сопредельные княжества.
Литва стала союзником Москвы. Князь Витовт отдал свою дочь (единственную кстати) за сына дмитрия донского- Василия 1.
Тверь теряла свою власть
"В 1374 году в Тверь перебежали недовольные политикой Дмитрия московские бояре, Михаил вновь получил ярлык и попытался утвердить свою власть в Торжке и Угличе, но Тверь была осаждена огромным войском Дмитрия и его союзников, в число которых вошли и ранее зависимые от Литвы смоленский и брянский князья. Михаил вынужден был признать себя «младшим братом» Дмитрия и оформить с ним антиордынский союз (1375). В битве на Куликовом поле (1380) участвовали наряду с москвичами кашинцы и тверичи. "
4,4(20 оценок)
Ответ:
sitnikovaalice
sitnikovaalice
11.04.2021
Во время правления Александра III происходит переход от аграрной державы в аграрно-индустриальную. Рост основы экономики - сельского хозяйства - сдерживало помещичье землевладение и крестьянские общины.
В это же время проиходило исчезновение сословий и появление классов - рабочего и буржуазного.
Развитию экономики трое министров финансов.
Н.Х. Бунте (министр с 1881 г.) реформировал систему сборов налогов, установил акцизные сборы с некоторых товаров, повысил таможенные пошлины, сократил армию (ее содержание стоило гос-ву больших средств)
И.А, Вышнеградский (с 1887 г.) увеличил покупательную рубля путем их вкладывания в зарубежные биржи, установиол винную монополию.
С.Ю. Витте (с 1892 г.) установил "золотое десятилетие" русской промышленности. Он разработал особую экономическую программу, которая содержала следующие положения:
1. проведение жесткой налоговой политики
2. ужесточение налоговых пошлин, ведение политики протекционизма
3. денежная реформа с целью укрепления рубля: введение свобоного обмена на золото
4. привлечение иностранного капитала.
В 1893 г. началось строительство важной для России Транссибирской магистрали
4,6(50 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ