1.Проанализируйте влияние реакционных идеологий на изменение социальной жизни общества(фашизм, расизм, шовинизм, нацизм). 2. Каковы были предпосылки формирования и развития тоталитаризма (командно- административной системы)?
Світ не завжди такий, яким ми звикли вважати. На схилі яру, в кущах, засіли двоє бандитів з іржавої трилінійної гвинтівки. Один - досить мерзенного виду бомж з крючкованым носом і всклоченнимі волоссям. Рвані джинси, валянки і коричнева куртка з стирчить з дірок синтепоном. Залисину на лобі. Він сидів на шматку фанери і діловито виколупував паличкою з банки якесь червиве вариво. Інший - грязнущий стариган у засмальцьованій спецівці і утыканной вороньими пір'ям фетровому капелюсі, курив люльку, а заодно провітрений шкарпетки на гілках. Поруч лежали обгризені кістки ховрашка - вчорашній вечерю. Ще диміли вугілля. Серед заростей чортополоху крутилася мошкара, мурашки, снували туди-сюди.. . як воші в їх одязі. Деякі кажуть, що воші схожі на маленьких крабиков.. . - И! ! Ыыы! - раптом закричав старий, тикаючи тремтячими пальцями в небо. Його увагу привернула з'явилася на горизонті темна точка, занадто велика для відомих йому птахів. Бомж кинув банку на землю, надів окуляри з гумкою від трусів замість дужок і став дивитися в них. Зір він посадив не від старанного читання або роботи, а від дешевої сивухи з метанолом. Через кілька місяців зовсім осліпне. Але зараз він зумів розглянути те, чого так злякався старий. Це була не птах, а якийсь малозрозумілий літальний апарат у формі півмісяця з дещо загостреним передом. Не було видно ні гвинтів, ні вихлопу реактивних двигунів. Він летів повільно і абсолютно безшумно.. . Такі часто кружляли над останцями. А потім люди знаходили на полях дивні кола, выжженые плями.. . Іноді з'являвся великий, схожий на трикутник об'єкт зі згладженими вершинами, можливо, дальній бомбардувальник. У його носовій частині деякі бачили світлий круг. Один раз бачили величезну схожу на шеврон штуковину з п'ятьма двигунами - "важкий пятимоторный бомбардувальник". Апарати намагалися збити з завзятістю, гідною кращого застосування.. . Ось і зараз стариган вже готував зброю. Реакція була негайною: розрахунок прочумався і приготувався до атаки. Враховуючи вкрай малу швидкість невідомої машини, прицілювання не складало труднощів. Відстань - близько 1 кілометра, висота 500-600 метрів.. . Подумки зробивши поправку на швидкість руху об'єкта, бомж вистрілив. Кущі заволокло їдким димом, прорывавшимся крізь зношений затвор. Та й патрони явно самим безпосереднім чином ставилися до кулемета ШКАС. Старий закрив обличчя капелюхом і з страшним, майже звірячим ревінням втік у кущі. Він корчився в судомах, тремтів і каркав, роздираючи обличчя нігтями.. . Постріл, ще, ще, ще. Бомж почав гарячково запихати новий патрон - але було вже пізно - об'єкт різко набрав висоту і зник. Двоє швидко зібрали майно і побігли геть.. .
Разразившаяся Первая Мировая война вызвала протесты прежде всего толстовцев, которые выступили с рядом христианских воззваний против военного безумия. Наиболее ярким и получившим многочисленные подписи было воззвание "Опомнитесь, люди-братья", подготовленное толстовцем Валентином Булгаковым в сентябре 1914 г.1 Другим красноречивым документом толстовского антимилитаризма было нижепубликуемое воззвание "Милые братья и сестры", составленное Сергеем Поповым в октябре 1914 г. в с. Хатунки Тульской губ. Автор полагал, что назрела необходимость напомнить о Божеском законе и евангельском пути выхода из того зла, в какое впали люди2. После подписания воззвания его друзьями, толстовцами Василием Беспаловым и Львом Пульнером, оно было отредактировано Вл. Вл. Чертковым (сыном сподвижника Толстого — В. Г. Черткова). Размноженное в 19 экземплярах в Ясной Поляне 24 октября воззвание Сергей Попов отвез в Тулу, где и развесил его по домам и заборам. Эти акции толстовцев вызвали жестокие репрессии со стороны властей. Уже в ноябре 1914 г. пацифисты были брошены в Тульскую тюрьму по делу "О составлении и распространении прокламаций последователями графа Л. Н. Толстого"3. В июле дело было передано в Московский Военно-окружной суд, который осудил 28 толстовцев на разные сроки каторжных работ.