Афінська демократія — етап в історії Стародавніх Афін, що охоплює період з 500 по 321 р. до н. е., коли у місті-державі Афіни існувала демократична форма правління.
У добу Афінської демократії будь-який громадянин мав право (вважалося навіть, що всі громадяни, що піклуються про інтереси суспільства, зобов'язані) брати участь у роботі суверенних зборів. Розробка порядку денного зборів і повсякденне керівництво містом здійснювалися радою. Судові й аудиторські функції — великим журі. Членство як в раді, так і в журі надавалося за жеребом. Будь-який громадянин мав рівні шанси бути сьогодні правителем Афін, а завтра — верховним суддею
Объяснение:
«Боярский царь» - Василий Иванович Шуйский (1552—12.9.1612), русский царь в 1606—1610. Происходил из рода суздальских князей, боярин с 1584. Пришел к власти в результате удачного заговора против Лжедмитрия I. 19 мая 1606 года Шуйский дал крестоцеловальную запись, ограничивавшую его власть. Проводил политику в интересах боярства и крупного дворянства (потому и "боярский царь" - и избран ими, и стоял на защите их интересов). Его правление пришлось на один из самых сложных периодов Смутного времени, и Василий элементарно не справился с ситуацией. 17 июля 1610 частью боярства, столичного и провинциального дворянства он был свергнут с престола и насильственно пострижен в монахи. В сентябре 1610 он был выдан польскому Гетману С. Жолкевскому, который вывез его в октябре под Смоленск, а позднее в Польшу. Умер Шуйский в заключении в Гостынском замке.
Відповідь:
Пояснення:
Хз