Відповідь:
Данило галицький- найвидатніший політик , дипломат і воєначальник
Галицько-Волинської держави.
Данило Галицький відзначився насамперед як великий дипломат.
Насамперед він визначився дипломатичними зв'язками.
По-перше він відзначився зв'язками з Папою Римським який у 1253 коронував Данила і офіційно проголосив Королем Галицько-Волинського князівства.
По-друге Данило Галицький намагався нав'язати тісні стосунки з іншими сусідами, зокрема Австрією, підтримував контакти з польськими князями, проводив досить вдалу політику з литовськими князями, внаслідок якої Литва на короткий час опинилася під владою сина Данила — Шварна.
І по-третє для ведення дипломатичних переговорів до чужоземних володарів висилалися спеціальні посольства, які інколи очолювали самі князі. Для здійснення дипломатичних місій активно використовували бояр, купців, духовних осіб. Для посольств від іноземних дворів влаштовувались урочисті прийоми в княжому Києві або в столицях галицько-волинських князів — Володимирі та Галичі. Для них виступали співаки та музиканти, проводилися лицарські турніри. За часів Данила Галицького в дипломатії панувала властива західним королівським дворам латинська мова.
Пояснення:
Враховуючи велич найвідомішого українського гетьмана, не варто дивуватися тій кількості цікавих фактів, які прямо та опосередковано пов’язані з його особистістю. Ось тільки мала частина:
на острові Ітуруп є вулкан Богдан Хмельницький;
два міста в Україні були перейменовані на його честь: Проскурів і Переяслав;
могили полководця і його сина Тимоша були сплюндровані, а прах викинутий на вулицю за наказом Стефана Чернецького, польського гетьмана, національного героя, який в Україні більш відомий як жорстокий каратель;
подейкують, що на грамоті, яка давала козакам право зброєю відстояти свої права, та була викрадена у Барабаша, Богдан Хмельницький підробив королівський підпис;
у пошуку правди про походження вождя Війська Запорізького деякі історики зайшли, мабуть, занадто далеко: окремі вчені доводять, що Михайло Хмельницький, батько Богдана, був євреєм Берко, який прийняв католицьку віру;
Мустафа Найєм у своїй книзі стверджує, що Богдан у полоні у турків прийняв іслам;
при народженні видатний син українського народу отримав ім’я Зиновій.
Объяснение:
Можешь урезать
Перша cвітова війна стала тяжким випробуванням для українського народу. Через територію України проходила лінія фронту, яка розділяла не тільки ворожі армії, але й український народ на дві частини, що воювали в арміях противників – Росії, з одного боку, і Австро-Угорщини – з іншого.
Війна набула братовбивчого характеру – українці вимушені були вбивати один одного заради інтересів двох імперій.
У 1915 р. на війні були майже всі дорослі чоловіки. Багато з них ішли на фронт непідготовленими, вперше беручи в руки рушницю.
На фронтах Першої світової війни загинуло понад 10 млн чол., близько 20 млн повернулися пораненими та покаліченими.
Життя міської бідноти з кожним роком погіршувалося і тому відчутно наростали революційні настрої. Перша світова війна прискорила революційні зміни в країні. Зокрема, в Україні виділилися три політичні сили: Тимчасовий уряд, Рада робітничих та селянських депутатів, Центральна Рада, які розпочали боротьбу за владу.
Объяснение:
надеюсь )