М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
mvsigatova
mvsigatova
06.08.2020 15:02 •  История

Дайте власну оцінку про стан українських земель в складі ЧС в порівнянні з РП і Румунією.

👇
Ответ:
Ananasik3333
Ananasik3333
06.08.2020

Після першої світової війни західноукраїнські землі опинилися у складі Польщі, Чехословаччини та Румунії. За офіційною статистикою у 1920 році на території Румунії проживало майже 791 тисяча українців (4,7 % усього населення). Основними місцями їхнього зосередження були Північна Буковина, Хотинський, Аккерманський та Ізмаїльський повіти Бессарабії.

Колоніальна експлуатація українських земель вела до деградації господарства, закривались підприємства та майстерні. Вже в перші роки окупації майже третину працездатного населення становили безробітні, ситуація погіршилась у період кризи, що охопила Румунію у 1928 році. Економічне становище українського населення

Під впливом Румунії перебували роз'єднані українські громади і українська громада Північної Буковини.

Громада Бессарабії де у Хотинському повіті проживало багато українців. Українці також проживали в Уманському, Ізмаїльському повітах на півдні Бессарабії.

Промислові підприємства Північної Буковини і Бессарабії залишалися дрібними і напівкустарними .

Найбільшу частку в економіці Буковини мала харчова промисловість, у придунайських землях оброблення шкір, варіння мила, виробництво тканин, сукна.

Велике приватновласницьке і церковне землеволодіння у Північній Буковині становило 54 % загальних площ.

Соціальне становище українського населення

У вересні 1919 року уряд Румунії підготував проект аграрної реформи на Буковині, а в березні 1920 року у Бессарабії, але вони не ліквідували безземелля у цих краях. Більшість селян були малоземельними або безземельними, третину населення становили безробітні.

Діяльність українських політичних партій і рухів

З 1918 по 1928 роки на окупованих Румунією українських землях діяв воєнний стан, легальну політичну діяльність партій було заборонено. З 1928 по 1938 роки у Румунії був період відносно ліберального правління, що сприяло діяльності політичних партій. З'явилась низка політичних партій комуністичного і національного напрямків.

Українська національна партія на чолі з А. Залозецьким виступала за компроміс із владою і за легальні методи діяльності. Заснувала низку періодичних видань українською мовою.

Комуністична партія Буковини заснована у 1948 році, виступала за приєднання Буковини до УСРР.

Діяли націоналістичні групи, лідерами націоналістичних організацій були О. Забачинський, Д.Квітковський. У 1938 році король заборонив політичні партії і встановив диктатуру військових.

Культурне життя

Проводилася політика румунізації українського населення:

румунську мову оголошено державною;

закривались українські школи і культурно — освітні установи;

людей переслідували за вживання української мови;

накладено заборону на ввезення українських книжок і музичних творів;

у Чернівецькому університеті ліквідовано українські кафедри;

Объяснение:

4,5(20 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Sandrohka
Sandrohka
06.08.2020
Внутренняя политика гетмана Мазепы была направлена на усиление влияния казаческой старши́ны, укреплению её экономической базы и социального положения, превращению её в правящее сословие Гетманщины. Значительно увеличилось предоставление имений старши́не и духовенству (по большей части монастырям) гетманской властью или полковниками.Уже в первые дни и месяцы своего гетманства Мазепа выдал ряд универсалов, которые или подтверждали старые владения или создавали новые из фонда так называемых «свободных военных» имений. Очень рас во времена гетманства Мазепы скупка земель старши́ной и монастырями.
Добро Получи неограниченный доступ к миллионам подробных ответов

ПОПРОБУЙ СЕГОДНЯ

Подробнее - на -
4,6(5 оценок)
Ответ:
fari85851
fari85851
06.08.2020

При Екатерине II в результате русско-турецких войн 1768-74, 1787-91 Россия окончательно закрепилась на Черном м. , были присоединены Сев. Причерноморье, Крым, Прикубанье. Приняла под российское подданство Вост. Грузию (1783). В период правления Екатерины II осуществлены разделы Речи Посполитой (1772, 1793, 1795).

Считается, что во времена правления императрицы их положение было самым худшим за всю историю России. Религиозный во Пропагандировалась политика терпимости вероисповедания, в связи с присоединением к государству многих новых земель.

4,4(17 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ