Объяснение:Араби творчо засвоїли культуру стародавнього світу — греко-еллінську, римську, єгипетську, арамейську, іранську, індійську і китайську, перейнявши її від завойованих або сусідніх народів з участю підлеглих їм народів — сирійців, персів, хорезмців (нині — узбеки і туркмени), таджиків, азербайджанців, берберів, іспанців (андалусців) та інших. Араби зробили дальший важливий крок у розвитку загальнолюдської цивілізації.
Колискою арабської культури була Західна, Центральна і Північна Аравія. Арабській культурі передувала культура населення Південної Аравії, яке розмовляло сабейською мовою і мало свою писемність. Арабська культура зазнала як впливу цієї культури, так і культури областей Передньої Азії та Єгипту, де частина арабів оселилася ще в стародавні часи, а також культури арамейського населення районів нинішніх Сирії, Лівану, Палестини та Іраку. Десь у 4 столітті араби вже створили своє літерне письмо, що являло собою один із різновидів арамейського скоропису. В 7 столітті в Аравії утворилась арабська теократична держава, яка шляхом завоювань до середини 8 століття виросла у велику феодальну імперію — арабський халіфат, що до його складу, крім країн Арабського Сходу, входили Іран, Афганістан, частина Середньої Азії, Закавказзя та Північний-Захід Індії, країни Північної Африки і значна частина Піренейського півострова (Андалусія). Арабські феодали насаджували в завойованих країнах іслам і арабську мову. Частина завойованих ними країн була арабізована, інші зберегли свою культурну і мовну самостійність, проте арабська мова в цих країнах застосовувалась в науці, як латина в середньовічній Європі. Центрами арабської культури в різні часи були Дамаск, Багдад, Кордова , Каїр та інші міста. В 9—10 століттях, що характеризуються вченими як «епоха мусульманського Відродження», провідними центрами культури були Бухара і Хорезм.
Испания, Португалия и другие европейские страны разбогатели за счет ограбления колоний. Колониальная политика привела к уничтожению коренных народов: инки, майя, ацтеки, индейцы Северной Америки. Индейцы не смогли противостоять европейцам, вооруженным огнестрельным оружием. Из-за уничтожения коренных народов Америки европейцы вынуждены были привозить рабов из Африки, что стало причиной развития торговли рабами.
Несмотря на множество отрицательных последствий, Великие географические открытия имели и множество положительных. Были открыты новые земли, созданы более точные карты, составлены описания новых земель и населяющих их народов. Опыт морских путешествий позволил людям улучшить навигационные приборы: компас, гидрометр. Благодаря появлению доказательств о шарообразности Земли повысился интерес к изучению физики и других естественных наук.
В результате открытия новых земель начал формироваться мировой рынок, в Европе появилось множество новых товаров. Стали разнообразными продукты питания: в европейских странах появились картофель, чай, кофе, какао, кукуруза, подсолнечник, табак, томаты, экзотические фрукты.
Великие географические открытия привели к расширению кругозора, изменению мировоззрения европейцев, формировались представления о правах и свободах человека.
Объяснение: