М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
умник1627
умник1627
04.04.2020 03:49 •  История

ПОЖАЙЛУСТААА ОТАДМ ВСЕ ИСТОРИЯ!! Порівняйте особливості розвитку країн Сходу та Заходу за планом:
1) політичне правління;
2) розвиток ремесла;
Під час роботи використайте наступні поняття: «одновладний правитель»; «парламент»;
«мануфактура»; «закрита країна»; «іноземне завоювання»; «перські килими»; «шовк»; «розвиток ремесла»; «промисловий переворот».

👇
Ответ:

Відповідь нище

Объяснение:

1) Парламентська форма правління була поширена тільки на заході. На сході ще на той момент був тільки один правитель, тобто він був одновладним правителем. В цей час на заході було у правителів було декілька радників та для прийняття рішення збирався парламент. Схід був територією, на якій всі країни закриті, на відміну від заходу.

2) Ремесла розвивалися на сході та заході в чомусь одинаково, а в чомусь ні. Для прикладу- зі сходу вивозився шовк та прянощі, з заходу солі та хліби, що стосовно розвитку ремесел то на заході було поширене скотарство, землеробство, бджолярство, рибацтво, полювання, це все було поширене і на сході. На заході починали розвиватися мануфактури, а на сході праця було неорганізованою певним чином.

4,4(23 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
kokgggg
kokgggg
04.04.2020

Основную массу населения Османской империи, независимо от национальной принадлежности, составляли крестьяне. Они были закрепощены и испытывали двойной гнет: своих собственных феодалов (светских и духовных) и турецких.

Крестьяне были обязаны платить в пользу феодала или в государственную казну земельный налог: либо десятину —

ашар, либо харадж, который достигал в некоторых местах половины урожая. Кроме того, крестьяне выплачивали налоги на скот, на летние и зимние пастбища, на различные промыслы, например, на ульи, мельницы и пр. Особыми налогами облагались различные церемонии. Еще более тяжелым было положение крестьян и вообще населения, принадлежащего к категории подвластных народов и не исповедующих господствующей религии — ислама. Сверх многочисленных особых повинностей они были обязаны выплачивать подушную подать (джизья). Не мусульмане —райя (стадо) не имели права служить на государственной службе, искать защиты в суде, действовавшем на основе шариата. Одежда их должна была отличаться от одежды мусульман, им запрещалось носить оружие.

Крестьяне были прикреплены к земле и были обязаны обрабатывать ее, но сами (без наделов) не могли быть предметом купли-продажи. Без разрешения феодала крестьянин не мог уйти от него. Положение крестьян, не проживавших в имении феодалов, было не менее тяжелым; право сбора с них налогов обычно отдавалось на откуп (илътизам).

Откупщик вносил в султанскую казну сумму, причитавшуюся с той или иной области, взамен чего получал право на сбор налогов и грабил крестьян, не считаясь ни с какими нормами. Налоговые откупа в значительной мере сосредотачивались в руках крупных ростовщиков и торговцев.

4,4(39 оценок)
Ответ:
Ожзвэ
Ожзвэ
04.04.2020

Високі викупні платежі, податковий тягар, який несли селяни (із загальної суми податків 94% складали ті, котрі стягувалися з селян), різко збільшили грошові потреби селян, що в свою чергу призводить до збільшення частини товарного продукту, який вироблявся в селянському господарстві, тобто до зростання товарності селянських господарств. У свою чергу цей процес прискорює інший — диференціацію останніх, поділ на заможні та злиденні селянські господарства. Серед зубожілих селян формується ринок робочої сили, який забезпечує не лише сільське господарство наймитами, але й промисловість вільнонайманими робітниками, що сприяє розширенню внутрішнього ринку. Не менш важливим наслідком диференціації, який впливає на місткість внутрішнього ринку, є також і формування верхньої верстви — так званих куркулів — господарство яких носить яскраво товарний характер, а самі вони стають стабільними споживачами сільськогосподарських машин, добрив, більш якісного насіння, елітної худоби тощо.

4,6(27 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ