М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
крмоири
крмоири
16.12.2020 04:47 •  История

1. Де розташовані найвідоміші архітектурні споруди доби? 2. Виберіть з переліку пам'ятки, створені наприкінці 17 - на початку 18 ст. • правори
Л. Тарасевича для «Киево-Печерського патерика, ікони м. Петраховка для Успенської
арни у Львові, • Георгівський собор Видубицького монастиря в Киеве • Преображенська
црква у великих Сорочинцях; гравюри Львівського «Апостола», - портрет знатного військо-
во товариша Григорія Гамалі; • мініатюри Пересопницького евангелія. Свій вибір поясніть
3. Які колегіуми діяли в зазначений період на землях Лівобережної Гетьманщини в Сло-
божанщини Чернігівський, Львівський, Харківський, Переяславський, Одеський?
4.Як архітектурні споруди споруджені або перебудовані гетьманом І. Мазепою в стилі укра-
оного козацького бароко; • братська Богоявленська церква в Києві; • Преображенський
собор у великих Сорочинцях; • Микільський собор у Києві, • церква Всіх Святих над
Економічною брамою Києво-Печерської лаври, Софійський та Михайлівський Золотоверхий
обори в Києві; • Успенський собор та Троїцька надбрамна церква Киево-Печерської лаври
Георгівський собор Видубицького монастиря в Києві?
5 Хто з українських митців кінця 17 - першої половини 18 створив у царині образотворчого
мистецтва Ф., Прокопович, И. Кондзелевич, Л. Баранович, И. Галятовський, д. Тутало
1 Софонович, І. Щирський, І. Рутковим ел. Тарасевич. с. Велично, 1 Величковськийг
6. Дайте відповіді на запитання, що характерно для розвитку архітектури пресії доби? - Яна
обливості мав український живопис?. Як розвивалося мистецтво гравюри?
201​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
adrinaline
adrinaline
16.12.2020

Объяснение:

Лук’ян Кобилиця коротка біографія та цікаві факти з життя громадського і політичного діяча, керівника селянського руху на теренах австрійської частини Буковини в 1840-их рр. до скласти історичний портрет Лук’яна Кобилиці. Лук’ян Кобилиця біографія скорочено Лук’ян Кобилиця народився у сім’ї кріпака в 1812 р. в с. Путилові (зараз Чернівецька область). У 1830-і роки він обирається від рідного села уповноваженим для ведення справ з представниками австрійської влади. Переконавшись, що шляхом переговорів відстояти селянські інтереси неможливо, Кобилиця в 1843 році очолив об’єднання з 16 сіл Буковини, і перейшов до рішучих дій. Його загони виганяли зі своєї території представників державної адміністрації, громили поміщицькі господарства, скасували панщину, вимагали переходу кріпаків на становище державних селян. Це повстання було придушене надісланими військами в 1844 році, 220 його учасників були засуджені до прочуханки, а сам Л. Кобилиця арештований і засуджений. У 1848 році, під час Австрійської революції, селяни Буковини вибирають Л. Кобилицю в австрійський парламент, де він приєднується до депутатів-демократів, які вимагали скасування абсолютизму і кріпосного права в Австрії. Після поразки революційного руху Л. Кобилиця повертається на Буковину, і в тому ж 1848 року організовує збройний загін з селян, що діяв аж до літа 1849 і нападав на володіння поміщиків і органи австрійської влади. Влітку 1849 р. селянська боротьба на Буковині пішла на спад. Лук’ян Кобилиця перейшов на нелегальне становище, довго переховувався від переслідувань. У квітні 1850 р. поліція його заарештувала. Після жорстоких тортур Лук’ян Кобилиця важко захворів. Уряд заслав його на поселення в м. Гуралу-Мору (нині республіка Румунія), де він і помер 12 жовтня 1851 року.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/luk-yan-kobilitsya-korotka-biografiya-ta-tsikavi-fakti/

4,5(99 оценок)
Ответ:

Кирилл и Мефодий - - братья из Солуни (Салоники, Греция) - проповедники христианства, славянские просветители и создатели славянской азбуки.

В 863 году были приглашены из Византии князем Ростиславом в Великоморавскую державу (Богемское княжество), где добились организации независимой от германского епископата славянской церкви. Богослужение в церквях стало проводится на славянском языке. Кирилл и Мефодий перевели с греческого на старославянский язык основные богослужебные книги. Создавая славянский алфавит, они взяли за основу греческий алфавит, состоявший из 24 букв, дополнили его характерными для славянских языков шипящими (ж, ш, щ, ч) и другими буквами. Часть из этих букв в современном русском языке сохранилась, часть вышла из употребления, как, например, ять, юс, ижица. Азбука Кирилла и Мефодия в 9 веке состояла из 40 букв и называлась глаголицей, которая получила своё распространение в 10-11 вв. в Болгарии и Моравии (в Хорватии существовала до конца 18 века). Через некоторое время в языке русских, болгар и сербов глаголица вышла из употребления и в конце 9 - - нач. 10 века появилась кириллица, которая отличалась от глаголицы добавлением нескольких букв и более простым их написанием. Кириллица получила широкое распространение у южных, восточных и западных славян. В 1708 в России кириллический шрифт был реформирован Петром l и лёг в основу современного русского алфавита ...

говорю чтобы не было претензий, у меня минимум получается 15 предложений, если хотите вытрите главное и вместите в 10 предложений.

4,6(46 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ