Ім’я Євгена Чикаленка як агронома, мецената, громадського діяча, видавця, публіциста свого часу було добре відоме в Україні та поза її межами. Однак за радянських часів його ім’я було забуто. Його донька Ганна згадувала, що батько був людиною єдиної мети, для нього „українське національне відродження було тою ідеєю, яка панувала над цілим його життям”.тою ідеєю, яка панувала над цілим його життям”.
Народився Євген Чикаленко 9 грудня 1861 року у селі Перешори на Херсонщині у сім'ї поміщика. Дитинство провів у Перешорах серед простих українських селян, в атмосфері живих народних традицій. Коли Євгенові виповнилося 9 років, його віддали на навчання до Одеси в пансіон англійця Рандаля. Згадуючи роки перебування у пансіоні, Євген пізніше у „Спогадах" писав, що, крім „мужицької", тобто української мови, малий Євген говорити не вмів.
(И. Сталин, У. Черчилль, Ф. Рузвельт)
4 - 11 февраля 1945г. - Крымская (Ялтинская) конференция глав правительств СССР, Великобритании и США (И. В. Сталин, У. Черчилль, Ф. Д. Рузвельт) .
17 июля - 2 августа 1945г. - Берлинская (Потсдамская) конференция глав правительств СССР, Великобритании и США.
(Сталин, Черчилль и К. Эттли, Г. Трумэн)
По принятым решениям много писать, но кратко:
Тегеран - решение об открытии 2-го фпонта
Ялта - согласование военных планов, принятие решения об образовании ООН, об учреждении зон оккупации Германии, о взыскании репапаций, о границах Польши и др.
Потсдам -послевоенное переустройство Германии и сохранение его как единого гос-ва, демилитаризация и дефашизация, репарации, передача СССР г. Кёниксберг с прилегающим районом, польско-германская граница, переселение немцев из Чехословакии, Польши иВенгрии, о наказании воен. преступников и др.