М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
dianamironcuk40
dianamironcuk40
13.01.2021 19:47 •  История

1) Козацькі літописи поєднують риси літописів, повістей,... (продовжити логічний ланцюжок) 2)Які історичні постаті пов'язані з Києво-Могилянською академією? 3)Що об' єднує Літопис Самовидця, Літопис Самійла Велика та Літопис Григорія Граб'янки? 4)"Батько української історічної науки" - є До іть будь ласка відповісти на питання. ​

👇
Ответ:
Иленьк
Иленьк
13.01.2021

Объяснение:

Коза́цькі літо́писи це — історико -літературні твори 2-ї половини XVII — середини XVIII століття, присвячені козацьким війнам. Цінні джерела для дослідження вітчизняної історії і важливі пам'ятки літератури. Мова більшості літописів —літературна, близька до народнорозмовної.

Зміст

1 Історія

2 «Літопис самовидця»

3 «Літопис Григорія Грабянки»

4 «Літопис Самійла Величка»

5 Особливості козацьких літописів

6 Джерела та література

7 Посилання

Історія

Особливе значення серед літописів 2-ї половини XVII - початку XVIII століття мають історичні твори, присвячені козацьким війнам. Звідси виникла їх умовна назва - "козацькі", "козацько-старшинські" літописи, хоч від літописів у традиційному розумінні вони значно відрізняються.

До наших днів дійшли три найвизначніші козацькі літописи:

Самовидця (про події 1648 - 1702 років, вірогідний автор - Роман Ракушка-Романовський),

Грабянки (1710, про події від виникнення козацтва до 1709) та

Самійла Величка (1720, про події в Україні 1648 - 1700 років).

В усіх цих літописах не лише докладно розповідається про Визвольну війну українського народу 1648-1654 років, а й подається економічна, політична і культурна характеристика країни, факти з історії Московського царства, Речі Посполитої, Угорського королівства, Швеції, Молдовського князівства, Османської імперії та інших держав.

«Літопис самовидця»

У XIX ст. літопис Самовидця широко використовували майже всі українські історики, що досліджували надзвичайно багату на події історію України другої половини XVII ст. Це зумовлене значною мірою тим, що в першій половині XIX ст. ще не були опубліковані достовірніші за літописи історичні документи. До того ж літописи давали суцільний виклад подій про Україну.

Після того, як 1846 року літопис Самовидця був опублікований, про нього з`явились окремі дослідження, а історичні праці містили посилання на це джерело.

Літопис Самовидця дійшов до нас без імені автора і місця його написання. Чи ці дані загублені пізнішими переписувачами, чи автор волів приховати своє прізвище, це питання розв`язати важко. Довгий час в історичній літературі точилася полеміка про те, хто ж був автором літопису Самовидця? Ця суперечка була не безпредметною. Від розв`язання питання про авторство літопису залежало ряд інших питань з історії XVII ст., зачеплених у літопису, зокрема про соціальні погляди літописця, про ідейну цілеспрямованість твору, про оцінку ряду фактів, висвітлених Самовидцем як особою свого часу, тощо.

Літопис Самовидця є одним з зразків української літературної мови XVII ст. Незважаючи на архаїзми, різного роду місцеві діалектизми, полонізми та інші мовні та стилістичні особливості, які пояснюються умовами часу, твір Самовидця яскраво свідчить, що в українській літературній мові XVII ст. була міцна основа живої народної мови.

«Літопис Самійла Величка»

Літопис козацького канцеляриста Самійла Васильовича Величка - найбільший за обсягом історичний твір свого часу, надрукований у Києві 1848-1864 рр. Унікальність цього наймонументальнішого твору історико-мемуарної прози ХVІІ-ХVІII ст. полягає в тому, що це не тільки літопис, а й історичний, публіцистичний і художній твір.

Літопис Самійла Величка дійшов до нас не повністю: є в ньому дефекти на початку, в середині (1649-1652 рр.) і в кінці. Прогалину (відсутність кінця першої, другої, третьої, четвертої та п'ятої частин першого тому) видавці заповнили матеріалом із другого твору Величка - "Космографії", яку він продиктував, уже осліпнувши на схилі літ. Свій Літопис Величко довів до 1700 р., але в переліку подій автор згадує й пізніші роки (наприклад, 1723 р.), у третьому томі згадуються події 1700-1720 рр. Літописець також обіцяє розповісти і про події, що супроводжували відлучення його від служби в Генеральній канцелярії. Більшість вчених вважає, що сталося це наприкінці 1708 р., коли був страчений Кочубей. Але історик М. Марченко вважав цю причину непереконливою: на його думку, Самійло Величко потрапив у немилість через Мазепу, за гетьманування якого був писарем. Однак до діяльності Мазепи Величко не мав безпосереднього відношення, бо тоді з літописцем розправились б значно жорстокіше. Був надрукований Величків твір за списком Погодіна, придбаним у відомого збирача рукописів Лаптєва. Під час друку був відшуканий ще один, пізніший список - у бібліотеці М.О. Судієнка, придбаний останнім від нащадків Г.Полетики, Саме в цьому списку дослідниками й були відшукані певні місця, яких не вистачало в основному списку. Перша спроба відновлення загубленої частини твору Величка здійснена П.Г. Клепацьким у праці "Літопис Самійла Величка".

4,8(48 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
89153051060
89153051060
13.01.2021
Верденское сражение - одно из крупнейших и самых кровопролитных сражений Первой мировой войны. Произошло 21 февраля - 21 декабря 1916 г. на узком участке в районе Верденского укрепленного района (северо-восток Франции). После упорных боев с большими потерями с обеих сторон немцам удалось продвинуться на 6-8 км и взять форты Дуамон и Во, но их наступление было остановлено. В результате контрнаступления французской армии, начавшегося 24 октября, немцы были оттеснены на исходные позиции. Стороны потеряли около миллиона человек (600 тыс. немцы, 358 тыс. французы). В этом сражении впервые получили широкое применение легкие пулеметы, ружейные гранатометы, огнеметы, а также были отработаны принципы ведения боевых действий самолетов. Из-за огромных жертв оно вошло в историю как "верденская мясорубка".
4,5(71 оценок)
Ответ:
akolosov2002
akolosov2002
13.01.2021
Борис был представлен царю Ивану Грозному в юношеском возрасте, в 15 лет. Юноша понравился царю и получил должность при дворе - стал подавать и принимать одежду государя. Постоянная близость к царю, природный ум ему быстро продвинуться по службе. За годы, проведенные во дворце, Борис постиг жестокость, интриги, придворную борьбу. Его возвышению женитьба на дочери известного опричника Малюты Скуратова. А сестра Бориса Ирина впоследствии стала женой царя Федора, сына Ивана Грозного.
После смерти Ивана Грозного Годунову при поддержке многочисленных родственников удалось занять видное положение при дворе.
После смерти царя Федора совещание бояр потребовало, чтобы народ присягнул Боярской думе. Борис мечтал о престоле, его поддержал патриарх Иов, который созвал Земской собор из деятелей церкви, представителей дворянства, а также верхушки горожан. Все они были против боярского правления, и Собор избрал царем Бориса Годунова.
Главная причина того, что Борис смог стать царем заключается, по моему мнению, в его качествах. Он был хитрый и беспощадный политик, грамотно умел избавляться от своих соперников.
4,7(61 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ